Kębłowo - Uderzył w dom - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kębłowo - Uderzył w dom

Data publikacji 30.11.2020

W niedzielne popołudnie w Kębłowie kierujący Audi mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dom. Jak ustalono kierowca był trzeźwy, szczęśliwie nie odniósł też poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

29.11.2020 r. ok.godz. 18:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki Policji odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kębłowie. Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący Audi stracił nad nim panowanie i uderzył w jeden z budynków przy ul. Rauera. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

Policjanci ustalili, że Audi 30-letni mieszkaniec Świętna w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków, na łuku drogi wpadł w poślizg, a następnie uderzył w dom jednorodzinny. 

W wyniku zdarzenia kierowca doznał ogólnych potłuczeń. Przewieziono go do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Mężczyznę poddano również badaniu alkotestem, które wykazało, że był trzeźwy.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a na czas prowadzonych działań zorganizowali objazdy. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym mężczyzna ukarany został 500-złotowym mandatem.

fot. Patryk Kaczmarek WLKP112.PL

  • Miejsce zdarzenia drogowego. Na pierwszym planie radiowóz oznakowany w scenerii wieczornej. W tle strażacy.
    Kębłowo - Uderzył w dom
  • Uszkodzony lewy bok pojazdu oraz ściana budynku mieszkalnego. Na drugim planie dwie osoby stoją obok oznakowanego radiowozu.
    Kębłowo - Uderzył w dom
  • Widok z przodu na uszkodzony samochód oraz dom.  Obok postronni gapiowie, strażacy oraz wóz strażacki
    Kębłowo - Uderzył w dom