KPP Wolsztyn

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Wolsztyn - Otwarto przejazd przez rondo turbinowe przy Urzędzie Skarbowym

  W Wolsztynie oddane zostało do użytku nowe rondo. Jest ono umiejscowione w ciągu drogi krajowej numer 32 oraz ulic Gajewskich i Fabrycznej. Jest to rondo turbinowe – pierwsze tego typu rozwiązanie drogowe w naszym mieście. Ponieważ jest to nowe dla nas wszystkich rozwiązanie wspólnie z redakcję portalu Wolsztyn 112 postanowiliśmy nagrać mini poradnik o tym jak bezpiecznie korzystać z ronda turbinowego.

 2. Stan po użyciu alkoholu i stan nietrzeźwości - konsekwencje prawne

 3. Wolsztyn (K32) - Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

  Na drodze krajowej nr 32 pomiędzy stacją paliw Orlen, a rondem Powstania Wielkopolskiego doszło do śmiertelnego w skutkach zdarzenia drogowego. Ofiarą okazała się poruszająca się pieszo kobieta. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczynę zdarzenia.

 4. Kaszczor - Zatrzymani w aucie z narkotykami

  Kontrola, jakiej w sobotni wieczór poddany został kierowca Opla Corsy zakończyła się jego zatrzymaniem, a następnie przedstawieniem zarzutów dotyczących posiadania narkotyków. Młody mężczyzna oraz znajdujący się w aucie pasażer trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali przesłuchani. Karą za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych może być nawet trzyletnie pozbawienie wolności.

 5. Sączkowo - Wykroczenie i dwa przestępstwa za kierownicą Volkswagena

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie kontroli drogowej podjętej wobec kierującego Volkswagenem mężczyzny ustalili, że obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Miejsce kontroli okazało się więc kresem jego podróży za kierownicą. O dalszej jeździe nie mogło być mowy również dlatego, że w organizmie mężczyzny znajdowało się ponad 3 promile alkoholu. Za niestosowanie się do zakazu mężczyzna może zostać pozbawiony wolności nawet na 3 lata

 6. Wolsztyn/Leszno - Policjanci-ozdrowieńcy oddali osocze

  Policjanci wolsztyńskiej drogówki, którzy wygrali walkę z koronawirusem, oddali dziś osocze, aby wesprzeć tych, którzy walczą o swe zdrowie, a niekiedy nawet życie. Decyzja o oddaniu życiodajnego płynu – jak stwierdzili sami – była dla nich oczywista. Dzięki temu szanse na wyzdrowienie będzie miało nawet sześciu chorych.

 7. Karpicko - Nakaz opuszczenia domu dla podejrzanego o znęcanie

  Awantura domowa wywołana przez 35-letniego mieszkańca Karpicka zakończyła się zatrzymaniem agresora, który jak wykazało przeprowadzone badanie znajdował się w stanie nietrzeźwości. Czynności podjęte wobec niego pozwoliły na ustalenie, że nie było to pierwsze tego typu zdarzenie, a przebieg wcześniejszych był równie drastyczny. Wobec mężczyzny zastosowano m.in. nakaz opuszczenia domu i dozór policyjny.

 8. Wolsztyn - Policjanci poszukują fałszywej pielęgniarki, która okradła staruszkę

  Dziś w godzinach południowych kobieta podająca się za pielęgniarkę, wykorzystując nieuwagę starszej kobiety dokonała kradzieży pieniędzy. Wszystko zaczęło się chwilę wcześniej przed jednym z bloków przy ulicy Kusocińskiego w Wolsztynie, gdy seniorka została zaczepiona przez fałszywą pielęgniarkę. Niestety finałem spotkania i późniejszego zaproszenia kobiety do mieszkania była kradzież 6 tysięcy złotych. Policjanci poszukują oszustki, a do seniorów apelują o ostrożność.

 9. Siedlec - Nowy radiowóz dla siedleckich policjantów

  Dziś - 14 stycznia - w Posterunku Policji w Siedlcu odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu oznakowanego, którego do codziennych służb wykorzystywać będą tamtejsi funkcjonariusze. Auto zostało zakupione w ramach Funduszu Wsparcia Policji z wykorzystaniem środków budżetu państwa oraz Powiatu Wolsztyńskiego i Gminy Siedlec.

 10. Wolsztyn - Sądowy finał listopadowej kolizji

  Wyrokiem skazującym zakończyła się sprawa spowodowania kolizji, do której doszło w listopadzie ubiegłego roku w Adamowie. Kierujący Fiatem Doblo mężczyzna uderzył wtedy w zaparkowanego Peugeota z czteroosobową rodziną wewnątrz. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności uciekł bezpośrednio po zdarzeniu. Wysiłki nieodpowiedzialnego kierowcy spełzły jednak na niczym, bowiem w trakcie wszczętego postępowania policjanci ustalili jego tożsamość.