KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Najczęściej czytane

 1. Uwaga - Policjanci odnaleźli zaginionego Franciszka Brychcego

  Policjanci KPP w Wolsztynie 31 sierpnia w godzinach popołudniowych zakończyli działania poszukiwawcze za zaginionym Franciszkiem Brychcym.

 2. Wolsztyn - Pożegnanie z sukienką, powitanie z mundurem

  Dziś po trzynastu latach pracy w KPP w Wolsztynie z jednostką pożegnała się Pani Katarzyna Chmielewska. Pożegnanie było symbolicznym przejściem w nowe realia, bowiem Pani Katarzyna od poniedziałku rozpocznie w Wolsztynie swoją służbę, jako policjantka. Zmiana nie zaskutkuje nowym miejscem pracy, ale przełoży się na zdecydowanie nowe obowiązki.

 3. Wolsztyn - Kierował TIR-em mając niemal 3 promile alkoholu w organizmie

  Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca ciężarowego Volvo miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Policjanci udaremnili dalszą jazdę skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy dzięki zgłoszeniu przekazanemu za pośrednictwem numeru alarmowego 997. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia.

 4. Wolsztyn - Narkotykowe zarzuty dla 29-latka

  Zarzutem, którego konsekwencją może być nawet pozbawienie wolności do 3 lat zakończyły się działania podjęte przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wobec 29-letniego wolsztynianina. Mężczyzna uprawiał konopie indyjskie, posiadał też ich susz gotowy do sporządzenia marihuany. Został zatrzymany w nocy 14 września.

 5. Wolsztyn - Z Australii po orzeszki

  Osoby dopuszczające się kradzieży w marketach w chwili ujęcia przez pracowników ochrony, w różny sposób tłumaczą swoje zachowanie. W niecodzienny sposób próbował zrobić to mężczyzna zatrzymany w markecie przy ul. Dworcowej w miniony poniedziałek. Usprawiedliwieniem kradzieży, której się dopuścił miały być zwyczaje panujące w Australii, której jest obywatelem.

 6. Żodyń - Zatrzymani na gorącym uczynku

  Powtarzające się od pewnego czasu w Żodyniu kradzieże palet zastopowali w ubiegły wtorek funkcjonariusze z Posterunku Policji w Siedlcu. Mundurowi podczas nocnej obserwacji miejsca przestępstwa zatrzymali dwóch mężczyzn udaremniając w ten sposób kolejną kradzież. Amatorzy cudzej własności trafili do policyjnego aresztu, a ich auto na parking. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

 7. Wolsztyn-Powodowo - Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  W sobotni wieczór policjant będący poza służbą udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jak się okazało siedzący za kierownicą Renaulta mężczyzna miał w swym organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca naraził się na odpowiedzialność karną, którego górna granica to nawet 2 lata więzienia.

 8. Wolsztyn - Charytatywmy mecz z mundurowym akcentem

  W niedzielę, 9 września na stadionie MOSiR w Wolsztynie odbył się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy Drużyną z Wolsztyna, a Gwiazdami Telewizji Polskiej. Dochód z imprezy przeznaczony został na rzecz Huberta Wróblewicza, który cierpi na dystrofię mięśniową. W wolsztyńskiej drużynie zagrał również reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

 9. Wolsztyn - Pieszy pod kołami Skody

  W miniony piątek wieczorem na ul. Gajewskich w Wolsztynie doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego ranny został pieszy. Policjanci ustalili, że mężczyzna wszedł na jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych wprost przed samochód osobowy oraz, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Rannego z urazem nogi przetransportowano do wolsztyńskiego szpitala.

 10. Stary Widzim - Uderzył w transformator

  Kierowca ciężarowej Scanii podczas wykonywanego manewru skrętu uszkodził transformator, który po krótkiej chwili stanął w płomieniach. Na miejsce zdarzenia skierowano policjantów WRD. Mężczyzna nie odniósł obrażeń. Za spowodowanie kolizji ukarany został 200-złotowym mandatem.