KPP Wolsztyn

Komunikat - Akcja znakowania rowerów
Aplikacja Moja Komenda
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

Najczęściej czytane

 1. Uwaga! Odnaleziony Dariusz Maksymowicz

  W nocy z 15 na 16 października zakończone zostały działania związane z poszukiwaniem zaginionego Dariusza Maksymowicza. Mężczyzna został odnaleziony.

 2. Siekówko - Domowa demolka

 3. Powodowo-Żodyń - Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

  Do tragicznego wypadku doszło dziś rano na drodze K32 między Powodowem i Żodyniem. Na miejscu zginął 47-letni motorowerzysta - mieszkaniec Wolsztyna. Kierowca i pasażerowie auta osobowego, z którym się zderzył trafili do szpitali w Wolsztynie i Zielonej Górze. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które prowadzi KPP w Wolsztynie.

 4. Nowy Widzim - Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

  Od kilku lat w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Jedną z istotniejszych zmian jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość jazdy. Do takiej sytuacji doszło w minioną sobotę w Nowym Widzimiu. Jadący ponad 100 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

 5. Wolsztyn - Narkotyki za kierownicą

  Policjanci Wydziału Prewencji podczas patrolu pełnionego w nocy z 28 na 29 października podjęli interwencję wobec kierującego Fiatem Panda mężczyzny, który zasiadł za kierownicą znajdując się pod wpływem środków odurzających. Mundurowi udaremnili zatrzymanemu do kontroli dalszą jazdę. Jego sprawą niebawem zajmie się sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 6. Karpicko - Narkotykowa kontrola

  Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Wolsztynie patrolujący w minioną środę Karpicko zwrócili uwagę na zaparkowane na jednej z ulic BMW. Siedzący w nim mężczyzna, którym po wylegitymowaniu okazał się mieszkaniec Wolsztyna na widok policjantów zareagował wyraźnym zdenerwowaniem. W stróżach prawa wzbudziło to podejrzenia, które jak się niebawem okazało były w pełni uzasadnione.

 7. Powiat - Dzielnicowi apelują i ostrzegają

  Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz Posterunku Policji w Siedlcu i Przemęcie w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych prowadzą zaplanowane w tym okresie działania profilaktyczne. Ich celem jest ograniczenie liczby przestępstw i wykroczeń występujących w tym czasie na cmentarzach. Rozpoczęte w miniony piątek działania realizowane będą również podczas ogólnopolskiej akcji ZNICZ 2019.

 8. Wolsztyn - Ukradli alkohol, grozi im do siedmiu i pół roku więzienia

  Wczoraj – 21 października – policjanci KPP w Wolsztynie otrzymali informację o kradzieży, do której doszło w markecie przy ul. Przemysłowej w Wolsztynie. Jak ustalono sklepowy monitoring zarejestrował dwóch mężczyzn, którzy kilka godzin wcześniej ukradli wyceniony na ponad 500 złotych alkohol. Po kilku godzinach mundurowi zatrzymali obu podejrzewanych o kradzież mężczyzn. Dziś obaj usłyszeli zarzuty, mogące skutkować nawet siedmioipółrocznym pozbawieniem wolności.

 9. Powiat - Policyjna akcja "Prędkość"

  W ramach akcji "PRĘDKOŚĆ", która odbyła się wczoraj – 23 października – na drogach powiatu wolsztyńskiego, policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci przypominali też kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

 10. Złodzieje w komisie