KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Najczęściej czytane

 1. Tłoki/Adamowo - Nietrzeźwi za kierownicą

  W minionym tygodniu wolsztyńscy policjanci kilkukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców. W jednym przypadku w organizmie kierowcy poza alkoholem znajdowały się również narkotyki. Konsekwencją zdarzeń szczęśliwie nie była śmierć lub poważne obrażenia ich uczestników, jednak sankcje, na jakie się narazili kierujący mogą być dla nich dotkliwe.

 2. Zapowiedziała samobójstwo, pomogli jej policjanci

  W sobotnie popołudnie policjanci Wydziału Prewencji zaalarmowani przez przebywającą za granicą mieszkankę gminy Przemęt rozpoczęli poszukiwania nastolatki, która zapowiedziała popełnienie samobójstwa. Dziewczynę odnaleziono w lesie kilka kilometrów od jej domu. Szczęśliwie pomoc nadeszła w porę.

 3. Wolsztyn - Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Dziś – 10 maja – w SP nr 1 w Wolsztynie przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 17 drużyn reprezentujących szkoły powiatu wolsztyńskiego. Hegemonami po raz kolejny okazali się uczniowie z Obry.

 4. Świętno - Dzielnicowy na ratunek poparzonemu dziecku

  Nieoceniona odrobina szczęścia towarzyszyła dziś po południu nieszczęściu, którego częścią stało się małżeństwo Wrocławian spędzające majówkę w podwolsztyńskim Wilczu. Dziesięciomiesięczne dziecko, które uległo poparzeniu zostało przetransportowane przez dzielnicowego, który prowadził obchód w Świętnie. Młodszy aspirant Mariusz Klim udzielił dziewczynce pierwszej pomocy i przekazał pod opiekę lekarzom z wolsztyńskiego szpitala.

 5. Wolsztyn/Karpicko - Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

  Rozpoczynający się sezon sprawia, że na naszych drogach coraz większą liczbę kierujących stanowią motocykliści. Niestety część amatorów jazdy na dwóch kołach wyjeżdżając na drogi nie respektuje przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. W miniony weekend policjanci zatrzymali do kontroli dwóch jadących z nadmierna prędkością motocyklistów. W obu przypadkach mężczyźni utracili na 3 miesiące prawo jazdy.

 6. Chobienice - Zdarzenie z udziałem kierowcy samochodu i motocyklisty

  W poniedziałkowy wieczór w Chobienicach doszło do zdarzenia z udziałem kierującego Toyotą Avensis i motocyklisty. W jego efekcie motocyklista z obrażeniami ciała trafił do wolsztyńskiego szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które prowadzą wolsztyńscy policjanci.

 7. Stary Widzim - Zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym

  Wczoraj (30 marca) wieczorem dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniosła 55-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło w Starym Widzimiu, na drodze w kierunku Wroniaw. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Podjęte czynności nadzorował obecny na miejscu prokurator.

 8. Wolsztyn - Włamanie i kradzież - policjanci poszukują sprawców

  Wolsztyńscy policjanci poszukują sprawców kradzieży z włamaniem do garażu i kradzieży akumulatorów z dwóch samochodów ciężarowych, do których doszło w bieżącym tygodniu w Wolsztynie. W wyniku działania przestępców skradziona została kosiarka spalinowa do trawy i cztery akumulatory. Sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia.

 9. Wolsztyn - Usiłował ukraść alkohol, usłyszał zarzuty

  Wolsztyńscy policjanci zatrzymali dziś mieszkańca Nowej Soli, który kilka dni temu w markecie przy ulicy Dworcowej w Wolsztynie próbował ukraść 10 butelek różnego rodzaju alkoholi. Sprawcy udało się uciec, jednak działania podjęte przez policjantów doprowadziły do jego zatrzymania. Mężczyzna, który jak ustalono był już wcześniej karany, usłyszał zarzuty w następstwie których może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

 10. Stary Widzim/Wolsztyn - Uciekał przed odpowiedzialnością, został zatrzymany

  Jazda z nadmierną prędkością okazała się swoistym preludium do dalszych wydarzeń, które w ubiegłą niedzielę stały się udziałem kierującego Volkswagenem Sharanem mężczyzny. Policjanci, którzy nakazali mu zatrzymanie się do kontroli drogowej zmuszeni zostali do podjęcia pościgu. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.