KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Najczęściej czytane

 1. Wolsztyn - Staranował sygnalizator

  Pośpiech i brak ostrożności kierowcy Toyoty Auris przełożyły się na spowodowanie kolizji, której „ofiarą” padł sygnalizator świetlny. Do zdarzenia doszło dziś rano w okolicy wolsztyńskiego Urzędu Skarbowego. Kierowca ukarany został 100-złotowym mandatem.

 2. Belęcin-Zakrzewo - Wypadł z drogi

  Zjechaniem z drogi i wywróceniem auta zakończyła się jazda dla kierującego Renaultem mężczyzny. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem pomiędzy Belęcinem, a Zakrzewem. Okoliczności, w których doszło do kolizji wskazują, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

 3. Wolsztyn- Policyjne Mikołajki

  Wczoraj - 4 grudnia - dzieci wolsztyńskich stróżów prawa wzięły udział w tradycyjnych Mikołajkach. Uroczystość zorganizowana przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Wolsztynie zgromadziła najmłodszych, którzy wspólnie ze swoimi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi, którymi jak zawsze byli klerycy Seminarium w Obrze zaśpiewali kolędy oraz odebrali prezenty od świętego Mikołaja.

 4. Wolsztyn - Policyjny dozór dla domowego awanturnika

  Zastosowaniem środków zapobiegawczych wobec mieszkańca Wolsztyna zakończyła się awantura pomiędzy małżonkami, do której doszło w nocy z 16 na 17 listopada. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wszczęli w sprawie postępowanie przygotowawcze, którego efektem może być dla mężczyzny nawet pięcioletnie pozbawienie wolności.

 5. Wolsztyn - Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości

  11 listopada to w polskiej historii jedna z ważniejszych dat, o której pamięć jest wyrazem patriotyzmu i obywatelskiej postawy. Przywiązanie do polskich symboli narodowych i szacunku do okupionej ofiarą śmierci wielu Polaków wolności Ojczyzny są marsze i obecność pod pomnikami. Wśród przedstawicieli życia publicznego, którzy, jak co roku stawili się pod Pomnikiem Niepodległości nie zabrakło reprezentantów wolsztyńskich stróżów prawa

 6. Wolsztyn - Zakończenie XII edycji kursu samoobrony "Umiem bronić się sam(a)"

  Wczoraj - 29 listopada - w sali konferencyjnej KPP w Wolsztynie odbyło się uroczyste zakończenie XII edycji kursu samoobrony pn. „Umiem bronić się sam(a)”. Spotkanie było uwieńczeniem kilkutygodniowego wysiłku wkładanego w zajęcia i okazją do odebrania certyfikatów uczestnictwa w szkoleniu. Nie zabrakło też wszelkiego rodzaju uwag, ocen i podsumowań

 7. Wolsztyn - Spotkanie w sprawie działań na rzecz osób bezdomnych

  Dziś w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ośrodków Pomocy Społecznej z Wolsztyna, Siedlca i Przemętu oraz Starostwa Powiatowego. Tematem spotkania było ustalenie wspólnych działań na rzecz osób bezdomnych oraz bieżąca wymiana informacji dotyczących tego zjawiska.

 8. Powodowo-Kiełpiny - Kierowały promile

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę VW Golfa, który w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie przepompowni gazu. Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Powodowem, a Kiełpinami w ubiegłą niedzielę. Kierowcy, który jak się okazało był pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia.

 9. Wolsztyn - Potrącony rowerzysta

  Wczoraj na ul. Gajewskich w Wolsztynie doszło do potrącenia rowerzysty, który nagle zjechał z chodnika wprost przed Opla Astrę kierowanego przez mieszkańca Tuchorzy . Do zdarzenia doszło około godz. 15:00. W wyniku uderzenia cyklistka z ogólnymi potłuczeniami trafił do wolsztyńskiego szpitala.

 10. Kaszczor - Włamanie do bankomatu

  Dziś w nocy nieznani sprawcy włamali się do bankomatu w Kaszczorze. Jak ustalono przestępcy doprowadzili do eksplozji, a następnie ukradli znajdującą się w nim gotówkę. W wyniku działania sprawców nikt nie został ranny. Policjanci poszukują sprawców, którym grozi do 10 lat więzienia