KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Wolsztyn - Znaleziony przez nastolatki portfel trafił do właścicielki

  W czwartkowe przedpołudnie do KPP w Wolsztynie zgłosiły się dwie młode mieszkanki Kopanicy informując, iż na parkingu przy ul. Wodnej znalazły portfel z zawartością różnego rodzaju kart i pieniędzy. Ponieważ w pobliżu nie było osoby, która swoim zachowaniem wskazywałaby na poszukiwanie cennej zguby nastolatki postanowiły przekazać ją Policji. Dzięki temu, że w portfelu poza gotówką znajdowała się też karta płatnicza, ustalenie właścicielki zguby nie sprawiło policjantom najmniejszego kłopotu …

 2. Wolsztyn - Niebezpieczna przeszkoda na ul. Dworcowej

  O niecodziennej, a jednocześnie niezwykle groźnej sytuacji powiadomiony został dziś w godzinach porannych dyżurny KPP w Wolsztynie. Przekazana przez WCPR informacja dotyczyła stojącego na ulicy Dworcowej, nieoświetlonego auta, które niezabezpieczone stoczyło się z pobliskiego parkingu. Policjanci skierowani na miejsce zabezpieczyli auto przywracając na ulicy płynność ruchu.

 3. Tuchorza - Ponad 3 promile za kierownicą

  Na kierującego przysłowiowym „wężykiem” mężczyznę zwrócili dziś uwagę policjanci PP w Siedlcu patrolujący tuż po południu Tuchorzę. Kierujący osobowym mercedesem nie zareagował na sygnał do zatrzymania i podjął próbę ucieczki. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

 4. Wolsztyn - Złodzieje z zarzutami, policjanci poszukują właścieli rowerów

  Wolsztyńscy policjanci pracujący nad sprawą kradzieży kilkunastu rowerów, do których doszło latem ubiegłego roku poszukują właścicieli dwóch zabezpieczonych przez siebie jednośladów. Odzyskanie skradzionego mienia poprzedzone zostało pracą operacyjną i przedstawieniem zarzutów aż siedmiu osobom. Podejrzanym o kradzież i paserstwo grozi do 10 lat więzienia.

 5. Wolsztyn - Prezent dla wolsztyńskich policjantów

  Wczoraj, na trzy dni przez Wigilią Bożego Narodzenia policjanci KPP w Wolsztynie otrzymali nie lada prezent. Tabor mundurowych powiększył się o zakupione ze środków centralnych auto. Na policyjnym parkingu stanął Volkswagen t6 z mocnym 150-konnym silnikiem.

 6. Powiat - Kolizyjny wtorek. Apelujemy o ostrożność!

  Trudne warunki drogowe oraz niezachowanie zasad bezpieczeństwa podczas jazdy przełożyły się na zaistnienie kilku zdarzeń drogowych, w których wzięło udział łącznie aż 10 kierujących pojazdami. W jednym przypadku sprawca zdarzenia kierował pod wpływem alkoholu. W zdarzeniach niegroźnych obrażeń doznało kilku ich uczestników.

 7. Barchlin - Czołowe zderzenie Citroena i Hyundaia

  W poniedziałkowy wieczór w Barchlinie doszło do czołowego zderzenia Citroena Berlingo i Hyundaia i30. Uczestnicy zdarzenia przetransportowani zostali do szpitali w Kościanie i Wolsztynie. Jak ustalono kierujący Citroenem mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

 8. Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia 2017

  Wolsztyńscy policjanci w związku ze zbliżającym się okresem świąteczno-noworocznym realizować będą działania „Bezpieczne Święta Bożego Narodzenie 2017”. Główna uwaga mundurowych skupiona w tych dniach będzie na bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz przeciwdziałaniu zakłóceniom porządku publicznego przez nieletnich. Aby dla wszystkich święta mogły kojarzyć się wyłącznie z ciepłą, rodzinną atmosferą warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa o co jak zawsze apelują policjanci …

 9. Obra - Policyjna Wigilia

  W piątek w klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze przy wigilijnym stole spotkali się wolsztyńscy policjanci, pracownicy policji oraz zaproszeni goście. Wigilijne spotkanie, które na stałe weszło do kalendarza wolsztyńskich stróżów prawa jak zawsze było niepowtarzalną okazją do chwili refleksji, podzielenia się opłatkiem i wsłuchania w śpiew kolęd.

 10. Karpicko/Wolsztyn - Kolizje, ktorych mozna bylo uniknąć?

  Jazda za innym uczestnikiem ruchu drogowego w odległości nie zapewniającej bezpieczeństwa niejednokrotne przekłada się na kolizję lub wypadek. Wczoraj na naszych drogach doszło do dwóch tego typu sytuacji. Kierujący, którzy byli sprawcami tych zdarzeń ukarani zostali mandatami.