Powiat - 6 zdarzeń drogowych jednego dnia ! - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - 6 zdarzeń drogowych jednego dnia !

Data publikacji 26.10.2018

Czwartek na drogach powiatu wolsztyńskiego upłynął pod znakiem zdarzeń drogowych. Tego dnia policjanci aż sześciokrotnie podejmowali interwencje, udzielając pomocy poszkodowanym, zapewniając bezpieczeństwo pozostałym służbom, a także kierując ruchem pojazdów. Najpoważniejszym w skutkach zdarzeniem był wypadek, w wyniku którego 13-letnia piesza doznała złamania nosa. Policjanci kolejny raz apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Pierwsze, tego dnia zdarzenie miało miejsce już o godz. 07:20 w okolicy Radomierza. Kierująca Seatem Cordoba 29-letnia mieszkanka Sławy na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu, gdzie dachując zakończyła jazdę. W wyniku zdarzenie nie odniosła poważniejszych obrażeń. Jak wykazało badanie alko testem, była trzeźwa.

Zaledwie godzinę później, w Jaromierzu, w efekcie niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków, kierujący Oplem Corsa 39-letni mieszkaniec Nowej Tuchorzy na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Kilka minut przed godziną dziewiątą rano policjanci powiadomieni zostali o kolejnym zdarzeniu. Przekazana informacja dotyczyła zdarzenia do którego doszło w rejonie wolsztyńskiego Rynku. Policjanci WRD skierowani na miejsce ustalili, że  kierujący rowerem 13-letni wolsztynianin zjeżdżając z chodnika nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy Audi S8 doprowadzając do zderzenia. Nieletni z urazem nogi przewieziony został do wolsztyńskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości obu uczestników potwierdziło, że do zdarzenia nie doszło z powodu spożytego wcześniej alkoholu.

Około godziny 10:30 na drodze krajowej nr 32 w okolicy Powodowa kierujący Peugeotem Boxer 19-letni mieszkaniec Zielonej Góry na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do do warunków drogowych, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Pomimo znacznych uszkodzeń pojazdu kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci w wyniku badania alkotestem ustalili, że był trzeźwy.

Kolejne dwa zdarzenia odnotowano niemal w tym samym czasie – około 18:30. Do pierwszego z nich doszło na ul. Garbarskiej w Wolsztynie. Kierujący Toyotą Auris  38-letni wolsztynianin, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił  13-letnią dziewczynkę. Nastolatka ze złamanym nosem i ogólnymi potłuczeniami przetransportowana została do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy. Policjanci ustalili, że zarówno piesza, jak i kierowca auta byli trzeźwi. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Policjanci wszczęli postępowanie przygotowawcze, którego finałem będzie skierowanie sprawy do sądu.

Ostatnie zdarzenie szczęśliwie nie zaskutkowało zagrażającymi zdrowiu i życiu obrażeniami jego uczestników. Kilka minut po godzinie 18:30 na ul. Komorowskiej w Wolsztynie kierujący Toyotą Corolla Verso mężczyzna podczas wykonywanego manewru cofania doprowadził do tylnego zderzenia z Seatem Cordobą kierowanym przez mieszkankę Perkowa. Efektem zderzenia było uszkodzenie Seata. Również i w tym przypadku policjanci nie mieli zastrzeżeń do stanu trzeźwości kierujących.

Każde z zaistniałych tego dnia zdarzeń obarczone było w mniejszym lub większym stopniu błędem kierujących. Błędy te dotyczyły głównie niedostosowania prędkości do warunków drogowych i podejmowania ryzykownych manewrów. Za kilka dni, w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych na drogach widoczny będzie większy niż zazwyczaj ruch pojazdów. Trudności na które przygotowani powinni być kierowcy spotęgować może też niekorzystna aura. Policjanci już dziś apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozważną i bezpieczną jazdę !