Wolsztyn - Charytatywmy mecz z mundurowym akcentem - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Charytatywmy mecz z mundurowym akcentem

Data publikacji 10.09.2018

W niedzielę, 9 września na stadionie MOSiR w Wolsztynie odbył się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy Drużyną z Wolsztyna, a Gwiazdami Telewizji Polskiej. Dochód z imprezy przeznaczony został na rzecz Huberta Wróblewicza, który cierpi na dystrofię mięśniową. W wolsztyńskiej drużynie zagrał również reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

09.09.2018r. o godz. 16:00 na stadionie przy ulicy Bohaterów Bielnika w Wolsztynie rozegrano niezwykły mecz piłki nożnej. Naprzeciw siebie stanęli zespoły Gwiazdy TVP i Drużyna z Wolsztyna. Zorganizowana już po raz piąty akcja charytatywna była okazją do zebrania środków na pomoc i rehabilitację konkretnej osoby. W tym roku pod opiekę piłkarzy trafił Hubert Wróblewicz z Kębłowa chory na dystrofię mięśniową.

Wśród gości, którzy odwiedzili Wolsztyn i zagrali dla chorego chłopca byli między innymi dziennikarz Rafał Patyra aktor Michał Chorosiński, były piłkarz Lecha Poznań i wielokrotny reprezentant Polski Piotr Reiss oraz znany z produkcji kinowych oraz aren sportów walki Tomasz Oświeciński

Drużynę z Wolsztyna reprezentowali przedstawiciele instytucji życia publicznego, sportowcy i przedsiębiorcy. Z zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu skorzystali również przedstawiciele służb mundurowych. Wolsztyńskich policjantów  reprezentował Piotr Horowski – na co dzień Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Pośród widzów obecne były również Marcelinka Szymańska i jej mama. Dziewczynka była bohaterką ubiegłorocznej imprezy, podczas której przeprowadzono podobną zbiórkę.

Sportowe zmagania zakończyły się remisem 4:4 i wygraną gości po rzutach karnych. Wynik nie był jednak w tym przypadku najważniejszy. Kilka tysięcy osób, które pojawiło się tego dnia na stadionie mogło wspomóc chłopca uczestnicząc w zbiórce pieniędzy na zakup specjalistycznego wózka, a jej rodzinie pokazać, że nie są sami i mogą liczyć na wsparcie wielu - często zupełnie nieznanych – osób.

fot. Roland Buśko Wolsztyn nasze miasto