Wolsztyn/Starkowo - Zdarzenia z udziałem motocyklistów - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn/Starkowo - Zdarzenia z udziałem motocyklistów

Data publikacji 09.07.2018

W miniony weekend policjanci dwukrotnie podejmowali interwencję w związku ze zgłoszeniem zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył motocyklista. Do obu zdarzeń doszło w niedzielne popołudnie. W efekcie pierwszego motocyklista i jego pasażerka doznali niegroźnych potłuczeń, następstwem drugiego była złamana kość udowa i konieczność hospitalizacji mężczyzny.

08.07.2018 r. ok.godz. 16:00 na ul. Inwestycyjnej w Wolsztynie kierujący motocyklem Suzuki 32-letni mieszkaniec Starego Widzimia na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że bezpośrednią przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych. Motocyklista i jego pasażerka z ogólnymi potłuczeniami przewiezieni zostali do szpitala w Wolsztynie.

Jak wykazało badanie alkotestem mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali go 300-złotowym mandatem.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilkadziesiąt minut później w Starkowie. Tu kierująca Volkswagenem Polo 68-letnia mieszkanka Leszna skręcając w lewo, w drogę gruntową nie udzieliła pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocykliście. W następstwie tego doszło do zderzenia pojazdów.

Kierujący motocyklem 22-letni mieszkaniec Łąkiego doznał złamania kości udowej oraz ogólnych potłuczeń. Bezpośrednio po zdarzeniu przewieziono go do szpitala w Lesznie, gdzie udzielona mu została dalsza pomoc medyczna. Tam też pobrana zostału mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Kobieta, jak wykazało badanie alkotestem była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Mundurowi zabezpieczyli też uszkodzone pojazdy oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Sankcja za spowodowanie wypadku to kara pozbawienia wolności do 3 lat.

fot. Wolsztyn112/info