Aktualności

Osłonin - "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" - akcja prewencyjna policjantów i ratowników WOPR

Data publikacji 05.07.2018

Osłonińska plaża zapełniła się dziś dziećmi wypoczywającymi na półkolonii zorganizowanej przez Urząd Gminy w Przemęcie. Wypoczywające nad wodą dzieci odwiedzili policjanci oraz ratownicy wodni. Pretekstem do spotkania, które zorganizowane w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą” było przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego wypoczynku nad różnego rodzaju akwenami.

05.07.2018 r. nad jeziorem Osłonińskim mundurowi z Posterunku Policji w Przemęcie oraz ratownicy WOPR spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanych przez Urząd Gminy w Przemęcie. Spotkanie nie było przypadkowe. Policjanci i ratownicy odwiedzili grupę kolonistów, aby przypomnieć im najważniejsze zasady bezpieczeństwa, o których powinien pamiętać każdy amator wypoczynku nad wodą.

Prelekcję na łonie natury poprowadzili Komendant WOPR Jan Fila oraz dzielnicowy mł.asp. Łukasz Saleta. Prowadzący spotkanie przybliżyli obecnym założenia programu „Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą”, w ramach którego policjanci przez całe wakacje odwiedzają uczestników zbiorowych form wypoczynku. Młodzież i jej opiekunowie mieli okazję do przypomnienia sobie, jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak należy postępować, by uniknąć zagrożenia wynikające z żywiołu, jakim jest woda. Dzieci mogły też zobaczyć policyjny radiowóz i jego wyposażenie.    

Kolejne w ostatnim czasie spotkanie z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi nad wodą nie jest z pewnością ostatnim. Każda z takich inicjatyw ma na celu podnoszenie wśród najmłodszych poziomu wiedzy na temat zagrożeń nad wodą oraz wyposażanie ich w umiejętność radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach.