Kaszczor - Kradzież samochodu - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kaszczor - Kradzież samochodu

Data publikacji 25.06.2018

W nocy z 22 na 23 czerwca w Kaszczorze doszło do kradzieży Volkswagena Golfa. Pokrzywdzonym okazał się mieszkaniec miejscowości, który wycenił swoje straty na kilkanaście tysięcy złotych. Karą za tego typu przestępstwo jest nawet 10-letnie więzienie.

23.06.2018 r. w godzinach porannych dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o kradzieży Volkswagena Golfa, do której doszło w noc poprzedzającą zgłoszenie w Kaszczorze.

Policjanci skierowani na miejsce kradzieży ustalili, że samochód skradziono z terenu jednej z posesji. Wyprodukowane w 2004 roku auto koloru granatowego, wycenione zostało przez właściciela na ok. 12.000 złotych.

Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca popełnionego przestępstwa i przesłuchali pokrzywdzonego. Spenetrowali też teren miejscowości, a także sprawdzili drogi, którymi mógł odjechać sprawca lub sprawcy kradzieży.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Osoby posiadające wiedzę na temat zdarzenia, która mogłaby przyczynić się do identyfikacji i zatrzymania sprawców oraz odzyskania samochodu proszone są o kontakt z KPP w Wolsztynie pod numerami 68 347 52 00, 68 347 52 73 lub 997.

Kara z jaką musi liczyć się sprawca kradzieży auta, to pozbawienie wolności od roku do 10 lat.