Siedlec - Debatowano o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Siedlec - Debatowano o bezpieczeństwie

Data publikacji 18.06.2018

W miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu odbyła się debata społeczna, do której zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji społecznych i mieszkańcy gminy Siedlec. Prowadzący debatę funkcjonariusze miejscowego Posterunku Policji i Komendy Powiatowej Policji z Wolsztyna zanotowali uwagi i sugestie obecnych dotyczące bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Spotkanie było też okazją do przypomnienia o funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

15.06.2018r. o godz. 17:30 w sali widowiskowej GOK w Siedlcu odbyła się debata społeczna z udziałem przedstawicieli organizacji społecznych i mieszkańców gminy Siedlec, której tematem było „Decydujmy wspólnie - bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania”.

W imieniu  gospodarza gminy Siedlec przybyłych na debatę powitała Dyrektor GOK Pani Agnieszka Kędziora. Prowadzący spotkanie Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie asp.sztab. Wojciech Adamczyk przybliżył zebranym ideę debaty, oraz jej przesłanie - „Decydujmy wspólnie”.

W następnej kolejności omówiono występujące lokalnie zagrożenia przestępczością na terenie gminy Siedlec oraz zaproszono obecnych do dyskusji na temat bezpieczeństwa. W tej części głos zabrali przedstawiciele Policji - I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie nadkom. Krzysztof Krawczyk oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp.sztab. Piotr Horowski.

Pośród przekazywanych uwag dominowały te, dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obecni na debacie informując o zagrożeniach w tym zakresie wskazywali na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w drodze do szkoły oraz na terenach przyszkolnych. Poruszane kwestie skupiły się szczególnie na dzieciach korzystających z rowerów.

Spotkanie zakończono przypomnieniem informacji o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz  aplikacji Moja Komenda.

fot. tygodnik Na Temat