Solec - Buraczany zator - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Solec - Buraczany zator

Data publikacji 08.01.2018

W sobotni poranek, około godziny 10:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o utrudnieniach w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 305 w Solcu wynikających z rozrzuconych na jezdni buraków cukrowych. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kłopotliwa, a jednocześnie niecodzienna sytuacja jest wynikiem źle zabezpieczonego ładunku, który wypadł w przejeżdżającego przez miejscowość ciągnika siodłowego. Po kilkudziesięciu minutach przywrócona została pełna płynność ruchu, a odpowiedzialny za zajście kierowca ukarany został mandatem

06.01.2018 r. ok. godz. 10:00 policjanci wolsztyńskiej jednostki powiadomieni zostali przez WCPR o rozsypanym ładunku buraków cukrowych na drodze W 305 przebiegającej przez Solec. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Prewencji, a jednocześnie powiadomiono o zdarzeniu zarządcę drogi. Mundurowi po przyjeździe zabezpieczyli około 200-metrowy odcinek, na którym, na całej szerokości jezdni rozrzuconych było kilka ton buraków uniemożliwiających niemal całkowicie przejazd pojazdami.

Policjanci ustalili, że buraki wypadły z pojazdu, którym były transportowane  wyniku niewłaściwego zabezpieczenia przez kierowcę. Dzięki natychmiastowej akcji przybyłych na miejsce strażaków z OSP z Kębłowa, Wroniaw, Kaszczoru i Moch oraz PSP w Wolsztyna jezdnia została uprzątnięta w sposób umożliwiający przywrócenie pełnej płynności ruchu kołowego. W międzyczasie na miejsce wrócił kierujący ciężarową Scanią mężczyzna – 42-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, który zorientował się, że doszło do wypadnięcia z części ładunkowej części buraków.

Mężczyzna był trzeźwy. Na szczęście zgubiony ładunek nie przyczynił się do powstania kolizji lub wypadku. Za niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku ukarany został mandatem w wysokości 150 złotych.

foto: www.wolsztyn112.info