Karpicko/Wolsztyn - Kolizje, ktorych mozna bylo uniknąć? - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Karpicko/Wolsztyn - Kolizje, ktorych mozna bylo uniknąć?

Data publikacji 05.01.2018

Jazda za innym uczestnikiem ruchu drogowego w odległości nie zapewniającej bezpieczeństwa niejednokrotne przekłada się na kolizję lub wypadek. Wczoraj na naszych drogach doszło do dwóch tego typu sytuacji. Kierujący, którzy byli sprawcami tych zdarzeń ukarani zostali mandatami.

04.01.2018 r. odnotowano dwie kolizje, do których doszło w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 14:30 w Karpicku, drugie niespełna 4 godziny później w Wolsztynie. W zdarzeniach brali udział kierowcy Forda Galaxy i Forda Transita w pierwszym przypadku i Renaulta Kangoo i Opla Astry, w drugim.

Żaden z nich nie został poważnie ranny, żaden nie znajdował się również pod wpływem alkoholu. Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń była zbyt mała odległość pomiędzy pojazdami i brak możliwości skutecznego hamowania w momencie, gdy okazało się to niezbędne dla uniknięcia kolizji.

W efekcie, spracy obu zdarzeń ukarani zostali mandatami w wysokości odpowiednio 300 i 250 złotych.

Każdego z powyższych zdarzeń, przy zachowaniu większej ostrożności przez kierowców z pewnością można było uniknąć. Szczególnie istotne w tego typu zdarzeniach jest utrzymywanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Potwierdzają to policyjne statystyki, bowiem najechanie na tył pojazdu było w ubiegłym roku trzecią, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność.