Słubice - Zatrzymano poszukiwanego wolsztynianina - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Słubice - Zatrzymano poszukiwanego wolsztynianina

Data publikacji 13.10.2017

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zatrzymali wczoraj poszukiwanego mieszkańca jednej z podwolsztyńskich miejscowości. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Niemiec. Poszukiwany 47-latek oskarżony jest o kradzież sprzed kilku lat.

12.10.2017r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie dysponując informacją o możliwym miejscu pobytu poszukiwanego przez wolsztyński sąd mężczyzny, pojawili się w Słubicach. Policjanci ustalili, że ukrywający się od kilku lat wolsztynianin zamieszkuje obecnie na terenie Niemiec, w koczowisku rozbitym pod jednym z berlińskich mostów, a tego właśnie dnia planuje przyjazd do Polski.

Policjanci rozpoczęli obserwację przygranicznej części miasta. Po pewnym czasie zauważyli idącego w ich kierunku mężczyznę, w którym rozpoznali poszukiwanego.

W tej sytuacji zatrzymanie stało się niemal formalnością. Zaskoczony mężczyzna, który nie spodziewał się na swej drodze stróżów prawa z Wolsztyna nie stawiał oporu, nie próbował też ucieczki. Policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu, skąd dziś trafił do Zakładu Karnego.