Wolsztyńska drużyna wędkarzy najlepsza w Wielkopolsce

image0184 października 2014r. na kanale w Grójcu Wielkim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu. Były to ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Policji Wielkopolskiej w 2014 roku, a  wystartowało w nich łącznie 36 wędkarzy,   w tym  9  trzyosobowych drużyn z garnizonu wielkopolskiego. Zwycięstwo w zawodach oraz w klasyfikacji generalnej zapewniła  sobie drużyna reprezentująca KPP w Wolsztynie ...

Rywalizację przeprowadzono metodą spławikową na jedną wędkę, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.  Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie reprezentowała drużyna w składzie: Rafał Lewandowski, Michał Mania i Ariel Górny. I tu zaznaczyć należy że wskazana drużyna przed startem w ostatnich zawodach z tego cyklu zajmowała w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce tracąc do prowadzącej drużyny KWP w Poznaniu 4 punkty.

Po trzyipółgodzinnych zmaganiach wędkarskich i podliczeniu wyników,  pierwsze miejsce zajęła drużyna KPP Wolsztyn  uzyskując 6 punktów sektorowych , drugie miejsce przypadło drużynie KPP Gostyń łącznie 11 punktów sektorowych, a trzecie miejsce zajęła drużyna KMP  Leszno uzyskując 16 punktów.

W klasyfikacji indywidualnej:  I miejsce zajął Ariel Górny reprezentując tutejszą jednostkę Policji z wynikiem 9.560 kg ryb, II miejsce zajął Paweł Sibiński reprezentujący KPP Gostyń z wynikiem 8.650 kg a trzecie Jarosław Dwornik z drużyny KMP Leszno uzyskując wynik 6.520 kg.

Największą rybę zawodów złowił Stefan Walkowiak – leszcza o wadze 1.200 kg  również reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie.

Po zakończeniu rywalizacji nad wodą w Grójcu Wielkim,  odbyło się uroczyste wręczenie pucharów,  medali i dyplomów, które wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu.

Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wygrywając zawody organizowane przez Policję z Nowego Tomyśla zapewniła sobie tytuł mistrzowski zajmując I miejsce w Grand Prix Policji Wielkopolskiej 2014 w wędkarstwie spławikowym, a indywidualnym zwycięzcą został Michał Mania reprezentujący także tutejszą jednostkę Policji.

15 listopada 2014r. w Miejskiej Górce odbędzie się uroczyste podsumowanie całego sezonu, oraz wręczone zostaną puchary dla najlepszych drużyn i najlepszych wędkarzy w klasyfikacji indywidualnej.

Laureatom gratulujemy sukcesu, życząc równocześnie, by kolejny sezon był równie udany!

Tekst: Rafał Lewandowski