Stara Dąbrowa - Ciężarówka zablokowała drogę - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Stara Dąbrowa - Ciężarówka zablokowała drogę

Data publikacji 26.11.2020

W Starej Dąbrowie kierowca ciągnika siodłowego z naczepą podczas podjętego manewru cofania zablokował przejazd innym kierowcom. Powodem takiej sytuacji było osunięcie się naczepy do przydrożnego rowu. Skierowani tam policjanci WP i WRD zorganizowali objazdy oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia na czas operacji wyciągania naczepy przez dźwig.

26.11.2020 r. ok.godz. 09:00 w Starej Dąbrowie doszło do zablokowania drogi przez kierowcę ciągnika siodłowego z naczepą. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu drogowego ustalili, że kierujący zestawem 61-letni mieszkaniec Chodzieży chcąc zjechać z drogi w kierunku pobliskiej firmy podjął manewr cofania. W następstwie źle wykonanego manewru mężczyzna doprowadził do osunięcia się naczepy do pobliskiego rowu.

Pozostająca poza jezdnią część naczepy skutecznie unieruchomiła cały zestaw, powodując jednocześnie, że droga została w całości zablokowana.

Policjanci wyznaczyli objazd przez Adamowo oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia na czas wyciągania zestawu przez pomoc drogową. Utrudnienia w ruchy trwały do godziny 10:40.

  • Ciągnik siodłowy Volvo zablokował drogę. Obok pojazdu kierowca oczekujący na przyjazd pomocy drogowej.
    Stara Dąbrowa - Ciężarówka zablokowała drogę
  • Ciągnik siodłowy Volvo po zakończonej operacji wyciągania go z rowu. Obok radiowóz oznakowany.
    Stara Dąbrowa - Ciężarówka zablokowała drogę