Karpicko - Kolizja na rondzie Armii Krajowej - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Karpicko - Kolizja na rondzie Armii Krajowej

Data publikacji 24.11.2020

We wtorkowy poranek na rondzie Armii Krajowej w Karpicku doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kolizja była efektem nieustąpienia pierwszeństwa przez wjeżdżającą na rondo kobietę, która kierowała Renaultem. Uczestnicy nie odnieśli obrażeń zagrażających ich życiu. Sprawczyni zdarzenia ukarana została mandatem w wysokości 500 złotych.

24.11.2020 r. ok.godz. 06:30 na rondzie Armii Krajowej w Karpicku doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyli kierująca Renaultem Megane 32-letnia mieszkanka Powodowa i 36-letni mieszkaniec Wolsztyna poruszający się Seatem Altea.

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego skierowany do obsługi zdarzenia ustalił, że bezpośrednim powodem kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującą Renaultem, która uderzyła w znajdującego się na rondzie Seata. W wyniku zderzenia uszkodzone zostały oba pojazdy, jeden z nich - Seat zjechał z jezdni i zatrzymał się w rowie. Uczestniczący w kolizji nie odnieśli poważniejszych obrażeń.  

Policjant skontrolował stan trzeźwości obojga uczestników potwierdzając, że byli oni trzeźwi. Kierująca Renaultem kobieta za spowodowanie kolizji ukarana została 500-złotowym mandatem. Utrudnienia w ruchu w rejonie ronda trwały kilkadziesiąt minut.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Bardzo często do podobnych zdarzeń dochodzi w wyniku chwilowego rozproszenia uwagi, pośpiechu lub niesprzyjających warunków drogowych i atmosferycznych. W takich sytuacjach przed kolizją lub wypadkiem ustrzec może większe niż zazwyczaj zwracanie uwagi na każdy z czynników wpływających na bezpieczeństwo na drodze.

  • Rondo Armii Krajowej w Karpicku. Półmrok przed wschodem słońca. Pojazdy uszkodzone w wyniku kolizji stoją na poboczu i w rowie. Obok radiowóz Policji z włączonymi światłami błyskowymi.
    Karpicko - Kolizja na rondzie Armii Krajowej
  • Zbliżenie na uszkodzone pojazdy. Seat koloru czerwonego stojący w przydrożnym rowie, tuż za nim czarny Renault Megane. Obok pojazdów uczestnicy zdarzenia oraz policjant. Na drodze poranny ruch samochodowy.
    Karpicko - Kolizja na rondzie Armii Krajowej