Aktualności

Mochy – Policjanci poszukują właściciela psów, które pogryzły nastolatka AKTUALIZACJA

Data publikacji 18.11.2020

Właściciel psów, które pogryzły jedenastolatka został ustalony. Z policjantami skontaktowała się żona mężczyzny, on sam rozpoznał psy umieszczone w zielonogórskim schronisku.

17.11.2020 r. ok.godz. 18:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą pogryzienia nastoletniego chłopca przez dwa psy w typie owczarka niemieckiego na terenie boiska sportowego w Mochach.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze Posterunku Policji w Przemęcie ustalili, że do ataku zwierząt doszło w trakcie, kiedy uczestnicy odbywającego się tam treningu piłkarskiego szli do szatni. Poszkodowanym okazał się 11-letni mieszkaniec gminy Przemęt. Nastolatkowi z pomocą ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy natychmiast wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Chłopiec został przewieziony do szpitala w Poznaniu, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Lekarze stwierdzili u niego rany szarpane pleców i głowy. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Psy zostały odłowione przez specjalistyczną firmę i umieszczone na obserwacji weterynaryjnej w schronisku w Zielonej Górze.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w ramach którego policjanci poszukują właściciela zwierząt.

AKTUALIZACJA

Właściciel psów został ustalony w dniu 18 listopada. To mieszkaniec gminy Wolsztyn. Po nagłośnieniu sprawy w mediach z policjantami skontaktowała się jego żona. Kobieta podejrzewala, że odłowione w Mochach zwierzęta mogą należeć do nich.

Właściciel razem z policjantami pojechał do Zielonej Góry i rozpoznał psy.

Policjanci ustalają okoliczności w jakich psy opuściły posesję, oraz czy zachowanie właściciela wyczerpało znamiona art. 157 par. 1 kk. Sprawdzą też w jaki sposób mężczyzna sprawował opiekę nad psami, czy byly agresywne.