Zakrzewo - Osobliwe włamanie - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Zakrzewo - Osobliwe włamanie

Data publikacji 04.11.2020

Nietypowy łup okazał się pokusą dla mieszkańca Godziszewa podejrzanego o włamanie do piwnicy należącej do mieszkańca Zakrzewa. Przedmiotem pożądania okazało się wino „domowej roboty” oraz latarka. Policjanci zatrzymali podejrzewanego o włamanie mężczyznę kilka godzin po zgłoszeniu przestępstwa. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut, którego konsekwencją może być nawet pozbawienie wolności.

03.11.2020 r. w godzinach porannych dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do piwnicy w Zakrzewie. Na miejsce skierowano policjantów Posterunku Policji w Siedlcu. Mundurowi potwierdzili, że doszło do przestępstwa. Ustalili też, że w noc poprzedzającą zgłoszenie nieznany sprawca po zerwaniu kłódki zabezpieczającej drzwi wszedł do wnętrza piwnicy, a następnie ukradł znajdujące się tam … kilka butelek wina własnej produkcji oraz latarkę.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy włamania. Pierwsze efekty podjętych działań pojawiły się już po kilku godzinach, kiedy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn – mieszkańców Godziszewa i Zakrzewa w wieku 29 i 34 lat. W domu młodszego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty, co uprawdopodobniło jego udział we włamaniu. Obaj zatrzymani znajdowali się pod wpływem alkoholu, więc ich natychmiastowe przesłuchanie okazało się niemożliwe. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Dziś podczas przesłuchań policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Mundurowi ustalili, że włamania dokonał 29-letni mieszkaniec Godziszewa. Powód złamania prawa, w myśl złożonych wyjaśnień okazał się prozaiczny. Mężczyźni w nocy pili wspólnie alkohol, a gdy ten się skończył jeden z nich postanowił włamać się do piwnicy, gdzie spodziewał się znaleźć zapasy domowego trunku. Po włamaniu mężczyźni wypili część skradzionego wina. Pozostałe zostało zabezpieczone przez policjantów i zwrócone właścicielowi.

Niezależnie od celu, jaki przyświecał włamywaczowi oraz osobliwie pojmowanej konieczności zaspokojenia swych potrzeb mężczyźnie grozi kara za popełnione przestępstwo. Może być nią nawet pozbawienie wolności.

  • Zabezpieczony przez policjantów alkohol i latarka.
    Zakrzewo - Osobliwe włamanie