Powiat - Podsumowanie działań "Bezpieczny weekend Boże Narodzenie" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Podsumowanie działań "Bezpieczny weekend Boże Narodzenie"

Data publikacji 02.01.2019

Okres świąteczno-noworoczny, jak zawsze był dla wolsztyńskich policjantów czasem wzmożonych działań na rzecz zapewnienia ładu i porządku publicznego. Podczas tegorocznej akcji nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Na szczególną uwagę zasługuje postawa uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i kierowców. Podczas 11 dni akcji doszło do siedmiu niegroźnych kolizji, nie odnotowano natomiast żadnego wypadku.

Policjanci z Wolsztyna, Siedlca i Przemętu podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra jak zawsze czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu pełniąc służby prewencyjne, drogowe i kryminalne. Wysiłek mundurowych oraz odpowiedzialna postawa mieszkańców powiatu w wielu przypadkach przekładały się na minimalizację występujących zagrożeń. Trend ten najwyraźniej widoczny był na naszych drogach.

W czasie działań nie doszło do żadnego wypadku, w którym jego uczestnicy ponieśliby śmierć lub zostali poważnie ranni. Odnotowano siedem kolizji drogowych. Wśród nich dwie - potencjalnie najgroźniejsze – do których doszło 21 grudnia dotyczyły potrącenia pieszych. Szczęśliwie obrażenia, jakie odnieśli nie zagrażały ich życiu. W pozostałych przypadkach starty ograniczyły się do uszkodzeń pojazdów. Godnym podkreślenia jest fakt, że zaledwie dwóch uczestników ruchu drogowego zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialnością w tym przypadku wykazali się rowerzyści. Pierwszym był mieszkaniec Żodynia, który „wydmuchał” 0,95 mg/l (1,99 promila), drugim 60-letni mieszkaniec Wolsztyna, który dodatkowo uderzył w samochód zaparkowany na ul. Strzeleckiej w Wolsztynie. Po zatrzymaniu i doprowadzeniu do KPP w Wolsztynie policjanci zbadali go alkotestem. Urządzenie wykazało u wolsztynianina 0,78 mg/l (1,63 promila).

Policjanci interweniowali też w przypadkach zgłaszanych w tym okresie awantur. Pośród kilkunastu interwencji przeprowadzili jedną, która zgłoszona została w wigilijny wieczór. Efektem dla domowego agresora był pobyt w izbie wytrzeźwień. Dwukrotnie policjanci wspomagani przez strażaków pospieszyli z pomocą seniorom przebywającym samotnie w swoich mieszkaniach. Po wyważeniu drzwi 83-letniej wolsztynianki okazało się, że kobieta pomimo zaniepokojenia rodziny ma się dobrze i nie potrzebuje pomocy. Inaczej wyglądała sytuacja 100-letniego wolsztynianina. Mężczyzna przewrócił się i wzywał pomocy. Usłyszała go sąsiadka, która wezwała policjantów i strażaków. Mundurowi dostali się do mieszkania i umożliwili podjęcie działa ratownikom medycznym, którzy finalnie przewieźli mężczyznę do szpitala.