Przemęt/Wolsztyn - Przedświąteczne kolizje - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Przemęt/Wolsztyn - Przedświąteczne kolizje

Data publikacji 27.12.2018

Przedświąteczny pośpiech, trudne warunki atmosferyczne oraz brak ostrożności kierujących przełożyły się na spowodowanie trzech zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony piątek w Przemęcie i Wolsztynie. Każde z tych zdarzeń miało miejsce w obrębie przejścia dla pieszych. Obrażenia odniesione przez uczestników zdarzeń szczęśliwie nie zagrażały ich życiu.

Do pierwszego ze zdarzeń, jakie odnotowano w piątek, 21 grudnia doszło tuż przed godziną 17:30 na ul. Jagiellońskiej w Przemęcie. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie.  Mundurowi ustalili, że kierujący peugeotem 206 mieszkaniec Kluczewa potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. W następstwie zdarzenia piesza doznała ogólnych potłuczeń ciała. Zarówno ona jak i kierowca byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych.

Kilkanaście minut późnej na ul. Dworcowej w Wolsztynie kierująca Suzuki Swift mieszkanka Kaszczoru w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją Opla Astry najechała na jego tył. Jak ustalono kierowca Opla zatrzymał się przed przejściem dla pieszych umożliwiając stojącym tam osobom przejście na drugą stronę ulicy. Kierująca Suzuki nie zareagowała w porę na ten manewr doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Mieszkanka Kaszczoru ukarana została mandatem w wysokości 300 złotych.

Około godziny 18:30 w rejonie skrzyżowania ulic Gajewskich i Lipowej na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do kolejnego w tym dniu potrącenia pieszego. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że jego sprawcą jest kierująca Nissanem Note mieszkanka Reklina. Kobieta nie ustępując pierwszeństwa znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych mężczyźnie doprowadziła do kolizji. Jej efektem były ogólne potłuczenia mieszkańca Wolsztyna, które szczęśliwie nie zagrażały jego życiu. Badanie alkotestem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca ukarana została mandatem w wysokości 500 złotych.

We wszystkich trzech zdarzeniach niebagatelny wpływ na ich zaistnienie miały trudne warunki atmosferyczne – zmrok i padający deszcz. Policjanci jak zawsze apelują, by w takich okolicznościach zachować szczególną ostrożność za kierownicą. Pośpiech i chwila nieuwagi mogą, bowiem doprowadzić do zdarzeń o znacząco poważniejszych skutkach.