Wolsztyn - Zarzut za kradzież pieniędzy - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Zarzut za kradzież pieniędzy

Data publikacji 14.12.2018

Zaledwie dwa dni wolsztyńscy policjanci poszukiwali sprawcy kradzieży koperty z pieniędzmi, którą kilka tygodni temu, podczas zakupów zgubiła klientka marketu. Mężczyzna, którego zdjęcia opublikowano na stronie internetowej wolsztyńskiej jednostki zgłosił się wczoraj do KPP w Wolsztynie i zwrócił całość skradzionej gotówki. Sankcją za przestępstwo kradzieży jest nawet 5 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło 9 listopada br. w markecie Netto przy ul. Spacerowej w Wolsztynie około godziny 18:30. Kamery sklepowego monitoringu zarejestrowały moment, w którym nieznany mężczyzna podnosi kopertę upuszczoną przez pokrzywdzoną, a następnie odchodzi z nią w kierunku regałów usytuowanych nieopodal kas.

Po zgłoszeniu przestępstwa przez mieszkankę Wolsztyna policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy, którego łupem padło niemal 1800 złotych. Typowania prowadzone na podstawie wizerunku zarejestrowanego przez monitoring marketu, początkowo jednak nie przynosiły rezultatu.

Sytuacja zmieniła się, gdy policjanci postanowili upublicznić wizerunek poszukiwanego sprawcy. Już po dwóch dniach do siedziby wolsztyńskich policjantów zgłosił się 58-letni mieszkaniec gminy Wolsztyn. Celem jego wizyty nie była jednak chęć wskazania złodzieja, a … przyznanie się do popełnienia przestępstwa.

Jak się okazało mężczyzna został rozpoznany przez swoich kolegów, którzy pokazali mu zdjęcie z jego podobizną i informacją o poszukiwaniu go przez policjantów. Fakt ten spowodował, że amator cudzej własności sam postanowił stawić się w KPP w Wolsztynie. Mężczyzna przekazał też kopertę z pełną kwotą, jaka feralnego dnia znajdowała się w kopercie.

Policjanci prowadzący sprawę przekazali odzyskaną gotówkę właścicielce, która z nieukrywaną radością zareagowała na wiadomość o takim obrocie sprawy.

Mężczyzna został  przesłuchany, usłyszał też zarzut kradzieży. Karą za tego typu przestępstwo może być nawet pięcioletnie pozbawienie wolności.