Wolsztyn - Policjanci spotkali się z seniorami - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Policjanci spotkali się z seniorami

Data publikacji 02.11.2018

W minionym tygodniu wolsztyńscy policjanci dwukrotnie spotkali się z seniorami rozmawiając o najczęściej popełnianych na ich szkodę przestępstwach. W spotkaniach uczestniczyli także między innymi strażacy, urzędnicy Zakładu Usług Społecznych oraz kadra Domu Dziennego Pobytu SENIOR+ w Wolsztynie. Celem podjętych działań było wyposażenie seniorów w wiedzę niezbędną do unikania zagrożeń.

W minionym tygodniu wolsztyńscy policjanci dwukrotnie spotkali się z seniorami rozmawiając o najczęściej popełnianych na ich szkodę przestępstwach. Funkcjonariusze KPP w Wolsztynie - asp. Artur Lorenc, asp. Michał Leśnik, asp. Mariusz Klim oraz mł. asp. Marek Staszewski spotkali się z seniorami w Domu Dziennego Pobytu ”Senior+” oraz Zakładzie Usług Społecznych.

Głównym celem obu spotkań było przybliżenie osobom starszym sposobów działania przestępców, których efektem są czyny karalne popełniane na szkodę seniorów. Policjanci podczas spotkań omówili najczęściej stosowane przez oszustów metody, tj.  „na wnuczka”, „na urzędnika”, „policjanta”, czy „na legendę”.

Z uwagi na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych omówili też kwestie dotyczące kradzieży, do których dochodzi na cmentarzach, w tym kradzieży kieszonkowych. Zmotoryzowani seniorzy otrzymali też garść informacji dotyczących zmiany organizacji ruchu w okolicach nekropolii.