Wolsztyn/Karpicko - Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn/Karpicko - Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą

Data publikacji 24.10.2018

W ostatnich dniach na terenie powiatu wolsztyńskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych, na które poza brawurą kierujących wpływ miała niekorzystna aura. W wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych potrącona została młoda kobieta, a kierowca BMW doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę.

22.10.2018 r. ok.godz. 20:30 na ul. Drzymały w Wolsztynie kierujący BMW 22-letni mieszkaniec Adamowa w następstwie niedostosowania prędkości do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z BMW kierowanym przez mieszkańca Moch.

Pomimo znacznych uszkodzeń obu pojazdów kierujący nie odnieśli obrażeń zagrażających ich życiu. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Sprawca ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych.

 

23.10.2018 r. ok.godz. 15:00 w Karpicku na ul. Wczasowej doszło do potrącenia idącej po chodniku pieszej. Policjanci WRD skierowani na miejsce ustalili, że kierujący Oplem Meriva 66-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, a następnie wjechał na chodnik doprowadzając do potrącenia znajdującej się na nim pieszej. Kobieta - mieszkanka Komorowa - trafiła do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej. Szczęśliwie, badanie wykazało tylko stłuczenie lewej ręki.

Kierowca Opla, podobnie jak piesza, był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Materiały wszczętego w tej sprawie postępowania niebawem przesłane zostaną do sądu. Karą w tym przypadku może być grzywna do 5 tysięcy złotych.

Niebezpieczeństwo obu kolizji można było znacząco ograniczyć poprzez dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o jazdę zgodną z przepisami drogowymi, dostosowaną dodatkowo do coraz trudniejszych warunków drogowych.

fot. Wolsztyn112/info