Wolsztyn - Kolizja z udziałem czterech pojazdów - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Kolizja z udziałem czterech pojazdów

Data publikacji 23.10.2018

Kolizją czterech pojazdów zakończyła się wczoraj chwila nieuwagi kierowcy Fiata Scudo, który niezachowując bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu zapoczątkował serię następujących po sobie zderzeń. Uczestniczący w zdarzeniu szczęśliwie nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierujący Fiatem był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji ukarany został 500-złotowym mandatem.

22.10.2018 r. ok.godz. 15:30 na ul. Żeromskiego w Wolsztynie doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyli kierujący aż czterema pojazdami. Niebezpieczną sytuację zapoczątkował kierujący Fiatem Scudo 29-letni mieszkaniec Starego Widzimia, który w następstwie niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu uderzył w tył Land Rovera kierowanego przez obywatela Irlandii.

Zderzenie spowodowało swoisty efekt domina, bowiem Land Rover uderzył w poprzedzającego go Citroena, a ten uderzył w Opla Corsę.

Efektem serii zderzeń było uszkodzenie wszystkich pojazdów oraz niezagrażające życiu obrażenia ciała uczestników kolizji podróżujących Citroenem i Land Roverem, którym udzielono niezbędnej pomocy medycznej w wolsztyńskim szpitalu.

Zarówno kierujący Fiatem mężczyzna , jak i pozostali uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia ukarano 500-złotowym mandatem.

Policjanci w czasie działań na miejscu zdarzenia wprowadzili ruch wahadłowy. Pełna przejezdność drogi powróciła około godziny 19:00.

fot. waszdzienpodniu/Wolsztyn112/info