Wolsztyn - XII edycja kursu "Umiem bronić się sam(a)" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - XII edycja kursu "Umiem bronić się sam(a)"

Data publikacji 18.10.2018

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie zainaugurowano XII edycję kursu samoobrony dla kobiet pn. „Umiem bronić się sama”. Przez kilka następnych tygodni uczestnicy kursu wezmą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, których celem będzie przekazanie podstawowych zasad dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Kurs rozpoczął się od omówienia spraw organizacyjnych oraz wykładu na temat obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności.

18.10.2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie rozpoczęto XII edycję kursu samoobrony dla kobiet pn. „Umiem bronić się sama”. Swój akces do udziału w szkoleniu zgłosili członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z koła w Wolsztynie. Tegoroczna odsłona kursu okazała się wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz w kilkunastoletniej tradycji tych działań ich nazwa nie odzwierciedlała rzeczywistości. Wszystko to za sprawą mężczyzn, którzy dołączyli do grona pań, by nabyć nowe umiejętności, a jednocześnie wspomagać swe koleżanki w trudach cotygodniowych treningów.
 
Pierwsze zajęcia poświęcone były omówieniu spraw organizacyjnych, a także prawnych aspektów dotyczących instytucji obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności. Zawiłości kodeksowych definicji w tej dziedzinie niezwykle ciekawie przedstawiła Zastępca Prokuratora Rejonowego w Wolsztynie Pani Magdalena Kasprzak.
 
Podczas następnych spotkań, które zaplanowano na kolejne czwartkowe popołudnia uczestnicy kursu zostaną zapoznani z podstawowymi zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa, w szczególności umiejętnością rozpoznawania i oceny sytuacji niebezpiecznych, a także sposobami zapamiętania szczegółów przydatnych do sporządzania portretów pamięciowych sprawców przestępstw. Nie zabraknie – co oczywiste – zajęć praktycznych, oraz elementów pierwszej pomocy, które będą stanowić główną część kursu.