Barchlin - Zderzenie na koniec sezonu motocyklowego - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Barchlin - Zderzenie na koniec sezonu motocyklowego

Data publikacji 10.10.2018

Wczoraj w Barchlinie na ulicy Śmigielskiej doszło do kolizji z udziałem kierujących motorowerem i samochodem osobowym. Kierujące pojazdami były trzeźwe i szczęśliwie nie odniosły poważniejszych obrażeń. Sprawczyni kolizji ukarana została 250-złotowym mandatem.

09.10.2018 r. ok.godz. 15:30 na ul. Śmigielskiej w Barchlinie doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły kierujące motorowerem Piaggio 17-letnia mieszkanka tej miejscowości i Peugeotem 307 37-letnia mieszkanka Przemętu.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że odpowiedzialną za spowodowanie zdarzenia jest motorowerzystka, która podczas wykonywanego manewru skrętu w lewo zajechała drogę kierującej Peugeotem.

Policjanci przeprowadzili badanie alkotestem u obu kobiet, potwierdzając, że były trzeźwe. Zdarzenie szczęśliwie zakończyło się uszkodzeniem pojazdów, a obyło się bez poważniejszych obrażeń ciała uczestniczek, w szczególności motorowerzystki. Nastolatka trafiła do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej.

Podczas kontroli policjanci ustalili, że kierowany przez młodszą z kobiet motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych. Sprawczyni kolizji ukarana została mandatem w wysokości 250 złotych.