Gościeszyn-Adamowo - Wypadek na przejeździe kolejowym - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Gościeszyn-Adamowo - Wypadek na przejeździe kolejowym

Data publikacji 24.09.2018

W niedzielne popołudnie na przejeździe kolejowym pomiędzy Gościeszynem i Adamowem doszło do zdarzenia z udziałem kierujących seatem Ibizą i szynobusem. Ranny kierowca samochodu osobowego i dwoje pasażerów trafił do wolsztyńskiego szpitala. Policjanci KPP w Wolsztynie wszczęli postępowanie, w ramach którego będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności zdarzenia.

23.09.2018 r. ok.godz. 17:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia szynobusu relacji Poznań-Wolsztyn z Seatem Ibizą, do którego doszło na przejeździe kolejowym pomiędzy Gościeszynem i Adamowem. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Prewencji, których chwilę później wsparli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego.

Na podstawie wstępnych ustaleń policjanci przyjęli, że kierujący Seatem 26-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego na skutek niezachowania szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy wjechał przed szynobus doprowadzając do zderzenia pojazdów.

W efekcie tego, samochód uległ poważnemu uszkodzeniu od strony kierowcy. Uszkodzenia auta sugerowały poważne obrażenia znajdującego się wewnątrz kierowcy, a także zagrożenie dla dwójki znajdujących się tam pasażerów. Obecny na miejscu lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego zadecydował o przewiezieniu trójki uczestników do szpitala w Wolsztynie. Tu po przeprowadzeniu niezbędnych badań okazało się, że zarówno kierujący, jak i pasażerowie, 26-letnia kobieta i 7-letnie dziecko doznali obrażeń wielonarządowych, m.in. złamań i krwotoków. Obsługa i pasażerowie szynobusu nie odnieśli obrażeń ciała.

Od kierowcy auta pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Maszynistę poddano badaniu alkotestem, które wykazało, że był trzeźwy.

Na miejsce zdarzenia podstawiona została komunikacja zastępcza, którą pasażerowie dojechali do Wolsztyna.  Szlak, na którym doszło do zdarzenia został wyłączony z ruchu na kilka godzin.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w ramach którego policjanci będą wyjaśniać przyczynę i okoliczności zdarzenia.

Wypadek i działania podjęte przez służby ratownicze przełożyły się na zainteresowanie nimi innych uczestników ruchu. Zachowanie części kierujących, którzy zatrzymywali się, by sprawdzić, co się stało lub zrobić zdjęcia uszkodzonych pojazdów powodowały utrudnienia w ruchu, a co za tym idzie zagrożenie jego bezpieczeństwa. Policjanci apelują do kierowców, by w tego typu sytuacjach wykazywali się adekwatną do nich rozwagą i odpowiedzialnością.

fot. wolsztyn112.info