Krutla - Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Krutla - Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

Data publikacji 10.09.2018

W sobotnie popołudnie na drodze pomiędzy Obrą i Niałkiem Wielkim doszło do wypadku, w którym uczestniczyli kierujący i pasażerowie Volkswagena New Beetle i Dacii Duster. W następstwie zderzenia pojazdów do szpitala trafiło pięć osób. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przez kilka następnych godzin kierowali ruchem.

08.09.2018 r. ok.godz. 17:30 na drodze W 315 w okolicy Krutli doszło do zdarzenia z udziałem kierujących dwoma autami osobowymi.

Policjanci WRD skierowani na miejsce ustalili, że 87-letni mieszkaniec Sulęcina kierujący Dacią Duster wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się Volkswagenem New Beetle mieszkańcowi Komorowa. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów.

W zdarzeniu uczestniczyło łącznie pięć osób, w tym dziecko. Wszystkie osoby trafiły do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Cztery osoby doznały ogólnych potłuczeń, u jednej – pasażerki Volkswagena stwierdzono złamanie ręki.

Obu kierujących poddano badaniu alkotestem. W obu przypadkach ustalono, że byli oni trzeźwi. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili też jego oględziny. W czasie prowadzonych działań kierowali też ruchem. Pełną przejezdność drogi przywrócono po około dwóch godzinach.

Policjanci wszczęli postępowanie przygotowawcze, którego materiały niebawem trafią do sądu, gdzie zapadnie decyzja o ewentualnej sankcji dla sprawcy.

fot. Wolsztyn112/info