Solec Nowy - Policjant z wizytą u półkolonistów - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Solec Nowy - Policjant z wizytą u półkolonistów

Data publikacji 24.07.2018

Dziś w Sali Wiejskiej w Solcu Nowym zorganizowano spotkanie wypoczywających na półkolonii dzieci z policjantem. Koloniści mieli okazję do wysłuchania rad jak bezpiecznie korzystać z kąpieli w jeziorach, jeździć rowerem po drodze publicznej, a także przypomnieli sobie zasady korzystania z numerów alarmowych. Każdy mógł też zobaczyć z bliska elementy wyposażenia policjanta oraz policyjny radiowóz

24.07.2018 r. w Sali Wiejskiej w Solcu Nowym uczestnicy półkolonii zorganizowanej przez tamtejszą Radę Sołecką spotkali się z policjantem. Niemal pięćdziesięcioro kolonistów korzystających z tej formy wakacyjnego wypoczynku wysłuchało rad dotyczących bezpiecznego korzystania z kąpielisk, sposobów unikania zagrożeń związanych z wypadkami komunikacyjnymi, a także sposobów postępowania w przypadku zagubienia się podczas wakacyjnych wojaży.

W trakcie spotkania dzieci miały też okazję do tego, by zapoznać się z pracą policjanta oraz zobaczyć z bliska wyposażenie, jakim dysponuje podczas służby. Nie zabrakło również pytań, które dzieci zadawały swemu gościowi oraz wspólnej fotografii.

W najbliższych dniach zdobyta przez dzieci wiedza będzie mogła zostać wykorzystana w praktyce, bowiem w programie półkolonii znalazła się również wycieczka na basen.

 W takich okolicznościach rozwijanie u dzieci postaw odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych może okazać się kluczowe.