Wroniawy - Zarzut za nielegalny tytoń - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wroniawy - Zarzut za nielegalny tytoń

Data publikacji 06.07.2018

W czwartkowe popołudnie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie podczas realizowanych we Wroniawach czynności służbowych zabezpieczyli ponad 4 kilogramy tytoniu bez znaków akcyzy. Podejrzewany o jego posiadanie jest 55-letni mieszkaniec miejscowości. Za tego typu wykroczenie skarbowe grozi kara grzywny.

05.07.2018 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki na terenie posesji należącej do jednego z mieszkańców Wroniaw zabezpieczyli 4,06 kg krojonego tytoniu nieoznaczonego znakami akcyzy.

Policjanci znaleźli susz podczas przeszukania, ukryty w budynku gospodarczym i samochodzie należącym do 55-letniego mężczyzny.

W przypadku wprowadzenia tytoniu do obrotu straty, jakie poniósłby skarb państwa określono na poziomie około 2 tysięcy złotych.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut, a sprawa trafi do sądu. Sankcja określona za tego typu wykroczenie skarbowe grzywna do 20-krotności minimalnego wynagrodzenia. W bieżącym roku to kwota 42.000 złotych.