Mochy-Kaszczor - Volkswagenem do wykopu - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Mochy-Kaszczor - Volkswagenem do wykopu

Data publikacji 27.06.2018

Niecodzienne, a zarazem niezwykle niebezpieczne zdarzenie drogowe miało miejsce w minioną niedzielę pomiędzy Mochami i Kaszczorem. Kierujący busem mężczyzna nie zauważył głębokiego wykopu i wjechał do niego swoim autem. Szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń, a straty powstałe w wyniku feralnego manewru ograniczyły się do uszkodzenia pojazdu.

24.06.2018 r. około północy dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą samochodu dostawczego, który wjechał do wykopu znajdującego się na drodze pomiędzy Mochami i Kaszczorem.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze Posterunku Policji z Przemętu ustalili, że kierujący Volkswagenem T5 mieszkaniec Włoszakowic źle ocenił sytuację na drodze i pomimo funkcjonującego w tym miejscu oznakowania wjechał do wykopu powstałego podczas prowadzonych tam prac ziemnych. Po wjechaniu w zagłębienie kierowcy udało się bezpiecznie opuścić pojazd. Mężczyzna - jak sam stwierdził - zrobił to niemal w ostatniej chwili, ponieważ auto zaraz potem zsunęło się w dół i wykonując pełen obrót wokół własnej osi stanęło na kołach na dnie wykopu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Na czas wydobywania auta z wykopu zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Kierujący autem trzydziestolatek został przez nich pouczony.