Chobienice-Zbąszyń - Groźne w skutkach zdarzenie drogowe - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Chobienice-Zbąszyń - Groźne w skutkach zdarzenie drogowe

Data publikacji 19.06.2018

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło w minioną sobotę na drodze w okolicy Chobienic, gdzie zderzyły się Opel Insygnia i Audi A6. Spośród uczestniczących w nim sześciu osób, pięć doznało niegroźnych obrażeń, natomiast jedna - kierowca Opla z obrażeniami głowy trafił do szpitala. W sprawie wszczęte zostało postępowanie w ramach którego ustalone zostaną przyczyny i okoliczności zdarzenia.

16.06.2018 r. ok.godz. 15:30 na drodze  pomiędzy Chobienicami i Zbąszyniem doszło do zdarzenia z udziałem kierujących i pasażerów Opla Insygnia oraz Audi A6.

Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący Oplem 37-letni mieszkaniec Chobienic podczas wyprzedzania mieszkanki Zbąszynia poruszającej się Audi A6 uderzył w bok kierowanej przez nią pojazdu. W następstwie feralnego manewru uderzone Audi zjechało do rowu. Opel również zakończył jazdę w rowie,  wcześniej uderzając w kilka drzew.

Kierująca Audi 30-letnia kobieta oraz jej pasażerka nie doznały poważniejszych obrażeń. Podobnie szczęśliwie z opresji wyszli pasażerowie Opla. Niestety kierujący autem mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala w Nowym Tomyślu.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili jego oględziny oraz zabezpieczyli ślady mogące pomóc w odtworzeniu przebiegu zdarzenia. Przeprowadzili też rozmowy z jego uczestnikami. Badanie alkotestem, jakie przeprowadzili u kierującej Audi wykazało, że była trzeźwa. Kierującemu Oplem ze względu na jego stan zdrowia pobrano krew do badań.

W sprawie wszczęto postępowanie, w trakcie którego ustalone zostaną okoliczności i przyczyna zdarzenia.

fot. Wolsztyn112/info