Obra-Świętno - Kierowały promile - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Obra-Świętno - Kierowały promile

Data publikacji 15.06.2018

Dziś rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podjęli interwencje wobec kierującego BMW młodego mężczyzny, który na drodze pomiędzy Obrą i Świętnem wjechał do rowu. Już pierwsze podjęte przez mundurowych czynności pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Teraz musi liczyć się nawet z dwuletnim pozbawieniem wolności.

15.06.2018 r. ok.godz. 06:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki podjęli interwencję, wobec kierowcy BMW, który w następstwie utraty panowania nad pojazdem wjechał do rowu przy drodze pomiędzy Obrą i Świętnem.

Z pozoru niegroźne zdarzenie, o którym poinformowany został dyżurny KPP w Wolsztynie okazało się mieć podłoże bardzo odległe od zwykłej nieuwagi. Policjanci podczas rozmowy z kierowcą, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Świętna wyraźnie wyczuli od niego woń alkoholu.

W celu potwierdzenia swoich przypuszczeń poddali go badaniu alkotestem, które wykazało, że w organizmie mężczyzny jest 2,01 promila alkoholu. Kierowca szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń, nie przyczynił się również do spowodowania wypadku z udziałem innych uczestników ruchu.

Odmiennie przedstawiała się sytuacja jego auta, które po wjeździe do rowu zostało poważnie uszkodzone. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz poinformowali go o skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie.

Kara z jaką musi liczyć się dwudziestoczterolatek  to nawet 2 lata pozbawienia wolności.