Wolsztyn - Spotkanie robocze ws. sezonu letniego - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Spotkanie robocze ws. sezonu letniego

Data publikacji 13.06.2018

Wczoraj - 12 czerwca - w Sali Konferencyjnej KPP w Wolsztynie z inicjatywy mł.insp. Roberta Bekiera - Komendanta wolsztyńskich funkcjonariuszy odbyło się spotkanie, w trakcie którego omawiano zasady współpracy Policji, Straży Pożarnej, WOPR-u oraz RWR-u podczas rozpoczynającego się sezonu letniego. Na spotkaniu poruszono m.in. temat wspólnych służb na wodach.

12.06.2018 r. w siedzibie wolsztyńskich policjantów odbyło się spotkanie służb, których zadanierm jest dbałość o bezpieczeństwo na wodach oraz terenach przywodnych. Z zaproszenia Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie mł.insp. Roberta Bekiera skorzystali przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej.

Obecni omówili założenia wspólnych działań w rozpoczynającym się sezonie letnim. Spotkanie stało się też okazją do wymiany doświadczeń oraz informacji przydatnych w codziennym działaniu każej ze służb.

Wsród poruszanych tematów znalazły się między innymi kwestie  dotyczące warunków bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się lub uprawiających sport lub rekreację na obszarach wodnych, identyfikacji miejsc, w których wystepuje zagrożenie bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą oraz planowanych działaniach edukacyjno-profilaktycznych w tym zakresie.