Wolsztyn - Dzieci z SP nr 3 w Wolsztynie odwiedziły policjantów - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Dzieci z SP nr 3 w Wolsztynie odwiedziły policjantów

Data publikacji 12.06.2018

Uczniowie wolsztyńskiej "Trójki" odwiedzili dziś policjantów. Podczas spotkania ze stróżami prawa dzieci miały okazję do przyjrzenia się z bliska ich codziennej służbie. Wizyta była też okazją do rozmów dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Mundurowi przybliżyli dzieciom oraz ich opiekunom założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” .

12.06.2018 r. wolsztyńskich policjantów odwiedzili uczniowie klasy III C ze Szkoy Podstawiwej nr 3 w Wolsztynie. Podczas wizyty goście mogli zobaczyć na czym polega codzienna służba policjantów, w tym służba technika kryminalistyki oraz jakim  dysponują sprzętem. Policjanci opowiedzieli też dzieciom o zagrożeniach, na które będą mogły się natknąć podczas zbliżających się wakacji. W ten sposób mundurowi zainicjowali tegoroczną akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, która  poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Celem akcji jest ograniczenie do minimum liczby zdarzeń do których dochodzi podczas wypoczynku nad wodą poprzez edukację najmłodszych. Wakacje są bowiem okresem, w ktrórym dzieci często przebywając bez nadzoru dorosłych stają się ofiarami różnego rodzaju zdarzeń, w tym równiez tych do których dochodzi nad wodą.

Akcja bedzie kontynuowana przez okres wakacyjny. Już 29 czerwca nad jeziorem w Kuźnicy Zbąskiej odbedzie się tradycyjne spotkanie organizowane przez oficerów prasowych komend z Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla i Wolsztyna podczas którego zaprezentowany zostanie między innymi pokaz ratownictywa wodnego.