Policyjna akcja "Alkohol i narkotyki" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Policyjna akcja "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 11.06.2018

W ubiegłą sobotę od wczesnych godzin porannych policjanci wolsztyńskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i zatrzymywanie nietrzeźwych, bądź znajdujących się pod wpływem podobnie działających substancji kierowców. Podczas działań pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki" skontrolowano ponad ośmiuset kierowców, z których czworo - jak wykazały badania - zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu.

09.06.2018r. o godz. 06:00 rozpoczęła się akcja policjantów drogówki „Alkohol i narkotyki". Na drogach wlotowych do Wolsztyna pojawili się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wolsztyna. Zadaniem mundurowych było kontrolowanie uczestników ruchu kołowego i ujawnianie osób kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub  po użyciu alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący nie znajdują się pod wpływem narkotyków. Celem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w ten sposób realnie zagrażają bezpieczeństwu własnemu oraz  innych uczestników ruchu.
 
Pokłosiem działań było zatrzymanie 4 kierujących pojazdami mechanicznymi, z których jeden znajdował się  w stanie nietrzeźwości, a  kolejnych trzech w stanie po użyciu alkoholu.
 
Kierujący - mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego, leszczyńskiego i nowosolskiego - zatrzymani zostali do kontroli w Rudnie, Wolsztynie i Starkowie. Ich jazda zakończyła się w miejscach spotkania z policjantami, którzy nieodpowiedzialnym kierowcom zakazali kontynuowania podróży za kierownicą, a także zatrzymali im prawa jazdy. O konsekwencjach, w tym o ewentualnym zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi zadecyduje sąd.
 
Policjanci apelują, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości powstrzymać się od jazdy lub bezpłatnie sprawdzić swój stan trzeźwości w KPP w Wolsztynie.
 
Podczas całodniowych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali trzeźwość 817 kierowców.