Wolsztyn - Policjant po służbie ratował desperata - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Policjant po służbie ratował desperata

Data publikacji 06.06.2018

O prawdziwych chwilach grozy mogły mówić wczoraj w godzinach popołudniowych osoby przebywające w okolicy marketu Biedronka na ul. Dworcowej w Wolsztynie. Osoby te stały się bowiem mimowolnymi świadkami próby samobójczej mężczyzny, który zawisł na balustradzie wiaduktu nad ulicą Dworcową. Jedną z takich osób okazał się funkcjonariusz Posterunku Policji z Siedlca, który pospieszył desperatowi z pomocą.

05.06.2018r. ok. godz. 14:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki został poinformowany przez mł.asp. Krzysztofa Dudzińskiego z Posterunku Policji w Siedlcu o podjętej przez niego w czasie wolnym od służby interwencji wobec mężczyzny, który zawisł na balustradzie wiaduktu nad ulicą Dworcową w Wolsztynie.

Na miejsce natychmiast skierowano pełniących służbę patrolową policjantów Wydziału Prewencji. Mundurowi ustalili, że kilka minut wcześniej ich kolega znalazł się w grupie osób, które przechodząc ulicą Dworcową stały się mimowolnymi świadkami próby samobójczej podjętej przez mężczyznę, który trzymając się balustrady wiaduktu zawisł nad znajdująca się pod nią ulicą.

Policjant ruszył na pomoc desperatowi. Wbiegł schodami na wiadukt i korzystając z zaskoczenia chwycił go za ręce, a następnie wciągnął z powrotem na chodnik. Reakcja mężczyzny okazała się zaskakująca, ponieważ zaczął zachowywać się agresywnie. Dodatkowo próbował wybiec na jezdnię, gdzie panował znaczny ruch pojazdów.