Wolsztyn - Samochodowe domino - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Samochodowe domino

Data publikacji 25.05.2018

Samochodowe domino to efekt chwili nieuwagi mieszkańca Opolszczyzny poruszającego się Volkswagenem Golfem. W miniony czwartek mężczyzna na skutek niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu spowodowała kolizję, w której oprócz jego auta uszkodzone zostały dwa inne samochody.

24.05.2018 r. ok.godz. 10:30 na ulicy Żeromskiego w Wolsztynie znajdującej się w ciągu drogi K 32 kierujący Volkswagenem Golfem 36-mieszkaniec Kędzierzyna Koźla nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go Nissana Qashqai doprowadzając do najechania na jego tył. Auto na skutek uderzenia najechało z kolei na  jadące przed nim Mitsubishi.

W ten sposób uszkodzone zostały trzy uczestniczące w kolizji pojazdy. Policjanci przybyli na miejsce, na podstawie wyjaśnień uczestników zdarzenia ustalili jego przebieg. Kierujący poddani zostali badaniu stanu trzeźwości, które we wszystkich przypadkach potwierdziło, że byli oni trzeźwi. Żaden z uczestników szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń.  

Za spowodowanie kolizji mieszkaniec Kędzierzyna Koźla ukarany został 300-złotowym mandatem oraz punktami karnymi.