Wolsztyn - Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 10.05.2018

Dziś – 10 maja – w SP nr 1 w Wolsztynie przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 17 drużyn reprezentujących szkoły powiatu wolsztyńskiego. Hegemonami po raz kolejny okazali się uczniowie z Obry.

W pierwszym etapie sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań. Wachlarz pytań był szeroki i do poprawnego rozwiązania testu niezbędna była gruntowna wiedza z zakresu prawa o ruchu drogowym. Wśród wszystkich uczestników najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Igor Horowski z SP nr 1 w Wolsztynie, który uzyskał maksimum poprawnych odpowiedzi. 

Konkurencje praktyczne składające się na drugi etap konkursu przeprowadzone zostały na terenie okalającym boiska przy SP nr 1 w Wolsztynie. Drużyny musiały bezbłędnie pokonać tor przeszkód złożony m.in. ze slalomu,  „tarki” i „żmijki”. Konkurencje te jak się okazało nie należały do najłatwiejszych, co jest już tradycją konkursu. Pomimo tego, że poziom przygotowania zawodników był jak zwykle wysoki, nikomu nie udało się przejechać toru bezbłędnie. Najblizsi ideału byli Bartosz Ratajczak z SP nr 1 w Wolsztynie i Norbert Kata z ZS-P w Obrze, którzy popełnili zaledwie 1 błąd.

Sędziami podczas turnieju byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wspomagani przez przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem całości, ale również udzielali cennych wskazówek uczestnikom turnieju. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył świetny nastrój wśród uczestników, nie zabrakło również ducha rywalizacji, a było o co walczyć.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe puchary, dyplomy i drobne upominki. Laureaci, którzy zajęły premiowane miejsca nagrodzeni zostali rowerami górskimi, wyposażeniem rowerowym oraz sprzętem turystycznym ufundowanym przez Starostę Powiatowego w Wolsztynie, Burmistrza Wolsztyna, Wójta Gminy Siedlec oraz  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. Gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom złożyli zaproszeni goście reprezentujący lokalne samorządy, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie, a w imieniu organizatorów wiceszef wolsztyńskich stróżów prawa nadkom. Krzysztof Krawczyk

Podsumowanie tegorocznych zmagań wypadło szczególnie korzystnie dla uczniów z Obry, którzy okazali się najlepsi w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Praca i zaangażowanie młodzieży oraz przygotowującej ją do turniejowych zmagań Pani Justyny Waśko przełożyły się na końcowy sukces.

Teraz pozostaje życzyć triumfatorom równie dobrych wyników podczas startu w etapach wojewódzkich.

 

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki etapu powiatowego:  

SZKOŁY PODSTAWOWE:

I           SP w Obrze

II          SP nr 1 w Wolsztynie 

III          SP w Tuchorzy

IV         SP nr 3 w Wolsztynie

V          SP w Chobienicach

VI         SP w Przemęcie 1

VII        SP w Kopanicy

VIII       SP w Przemęcie 2

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE (kl. VII SP + gimnazja):

I          ZS-P w Obrze

II         SP nr 1 w Wolsztynie

III         ZS w Przemęcie

IV         SP w Tuchorzy

V          ZSPiP w Chobienicach

VI         SP w Siedlcu

 

SZKOŁY ŚREDNIE:

I           ZSRiT w Powodowie

II          ZSZ w Wolsztynie

III         ZSZ w Przemęcie