Wolsztyn - Włamanie i kradzież - policjanci poszukują sprawców - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Włamanie i kradzież - policjanci poszukują sprawców

Data publikacji 10.05.2018

Wolsztyńscy policjanci poszukują sprawców kradzieży z włamaniem do garażu i kradzieży akumulatorów z dwóch samochodów ciężarowych, do których doszło w bieżącym tygodniu w Wolsztynie. W wyniku działania przestępców skradziona została kosiarka spalinowa do trawy i cztery akumulatory. Sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci KPP w Wolsztynie odebrali w tym tygodniu dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie miasta.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w nocy z 7 na 8 maja. Łupem nieznanych sprawców, którzy wyłamali się do garażu na jednej z posesji przy ul. Poniatowskiego padła spalinowa kosiarka do trawy. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawcy najprawdopodobniej dostali się na teren posesji od strony jeziora przypływając tam łodzią. Starty, jaki poniósł pokrzywdzony zostały określone na poziomie 1.400 złotych.

Do kolejnej kradzieży doszło w nocy, z 8 na 9 maja na ul. Przemysłowej w Wolsztynie. W tym przypadku sprawcy ukradli 4 akumulatory zainstalowane w dwóch samochodach ciężarowych. Amatorzy cudzej własności spowodowali straty w wysokości 3.000 złotych na szkodę firmy transportowej.

Policjanci w obu przypadkach wszczęli postępowania przygotowawcze, w ramach których zabezpieczyli miejsca dokonanych przestępstw, przeprowadzili ich oględziny oraz przesłuchali pokrzywdzonych. Osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców i posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzeń, bądź były ich świadkami proszone są o kontakt z wolsztyńską jednostką pod numerem 68 347 52 70 lub 997.