Tłoki/Adamowo - Nietrzeźwi za kierownicą - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Tłoki/Adamowo - Nietrzeźwi za kierownicą

Data publikacji 02.05.2018

W minionym tygodniu wolsztyńscy policjanci kilkukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców. W jednym przypadku w organizmie kierowcy poza alkoholem znajdowały się również narkotyki. Konsekwencją zdarzeń szczęśliwie nie była śmierć lub poważne obrażenia ich uczestników, jednak sankcje, na jakie się narazili kierujący mogą być dla nich dotkliwe.

26.04.2018 r. ok.godz. 18:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia, do którego doszło w Tłokach. Jak ustalono kierujący Seatem mężczyzna na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do bocznego zderzenia z jadącą prawidłowo Toyotą. Policjanci skierowani na miejsce w rozmowie z uczestniczką kolizji – 33-letnią mieszkanką Tłok ustalili, że bezpośrednio po zderzeniu kierowca Seata nie zatrzymując się odjechał w kierunku Adamowa, jednaj po przejechaniu krótkiego odcinka zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Mundurowi wylegitymowali obecnego na miejscu mężczyznę, ustalając, że to 44-letni mieszkaniec Powodowa. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Potwierdziło to badanie alkotestem, które wykazało 1,35 mg/l (2,83 promila).

Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń, jednak konieczne okazało się udzielenie pomocy medycznej 14-letniej pasażerce Toyoty, która w następstwie zdarzenia miała trudności z oddychaniem.

29.04.2018 r. ok.godz. 22:00 w Adamowie kierujący Volkswagenem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci w rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że mężczyzna zachowywał się w sposób wskazujący na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Po kilkudziesięciu minutach mężczyzna został zatrzymany w Komorowie. Z uwagi na odniesione w zdarzeniu obrażenia przetransportowano go do wolsztyńskiego szpitala. Tu zdiagnozowano u niego złamanie nadgarstka prawej dłoni. Mężczyźnie pobrano również krew i mocz do badań. Wyniki pozwoliły na ustalenie, że 38-letni mieszkaniec Adamowa znajdował się pod wpływem alkoholu (2,45 promila). Wynik dodatni dotyczył niestety nie tylko alkoholu. W moczu mężczyzny znajdowały się bowiem narkotyki – ekstazy i kokaina!

W obu przypadkach doszło do popełnienia przez kierowców przestępstwa sankcjonowanego karą pozbawienia wolności do 2 lat. O wymiarze kary zdecyduje sąd, gdzie niebawet trafia materiały wszczętych przez policjantów postępowań.

W przypadku skazania za powyższe przestępstwo sąd morze orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości.

fot. 7,8,9 - wolsztyn112/info