Wolsztyn/Karpicko - Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn/Karpicko - Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 25.04.2018

Rozpoczynający się sezon sprawia, że na naszych drogach coraz większą liczbę kierujących stanowią motocykliści. Niestety część amatorów jazdy na dwóch kołach wyjeżdżając na drogi nie respektuje przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. W miniony weekend policjanci zatrzymali do kontroli dwóch jadących z nadmierna prędkością motocyklistów. W obu przypadkach mężczyźni utracili na 3 miesiące prawo jazdy.

21.04.2018 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki dwukrotnie podejmowali interwencje wobec motocyklistów jadących w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością.

Do pierwszego zdarzenia doszło na ul. Drzymały w Wolsztynie. Policjanci zatrzymali 45-letniego wolsztynianina, który poruszał się z prędkością 102 km/h. Mężczyzna był trzeźwy. Osiągnięta przez niego prędkość zgodnie z obowiązującymi przepisami przełożyła się na konieczność zatrzymania mu prawa jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy dokument, który przekazany został do organu, który go wydał. W drodze decyzji administracyjnej zostanie on zatrzymany na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący ukarany został 400-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Identyczny scenariusz dotyczył motocyklisty zatrzymanego do kontroli zaledwie trzy godziny później w Karpicku. Policjanci nakazali zatrzymanie motocykliście, który pędził przez miejscowość z prędkością 112 km/h. 36-letni mieszkaniec Rokietnicy podobnie jak jego poprzednik ukarany został mandatem i punktami karnymi, podobnie również zatrzymano mu prawo jazdy.

Ponieważ jazda z nadmierną prędkością jest jedną z częstszych przyczyn zdarzeń drogowych policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezwzględne respektowanie przepisów w tym zakresie.

Warto w tym miejscu przypomnieć również o obowiązujących od  1 czerwca 2017 roku przepisach ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Zgodnie z nimi niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji jest przestępstwem (art. 178b kodeksu karnego), za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.