Wolsztyn - Potrącenie na przejściu dla pieszych - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 23.04.2018

W ubiegłą sobotę przed południem na tzw. łączniku ulicy Dworcowej i Al. Niepodległości doszło do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu. Na miejsce skierowano policjantów WRD. Ranną kobietę przetransportowano do wolsztyńskiego szpitala. Jak ustalono kierująca samochodem osobowym była trzeźwa.

21.04.2018 r. ok. godz. 11:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na tzw. „łączniku” ulicy Dworcowej i Al. Niepodległości w Wolsztynie.

W wyniku zdarzenia ranna została 44-letnia obywatelka Ukrainy potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierującą Hyundaiem mieszkankę Adamowa.  Ranna z obrażeniami głowy i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafiła do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej, a następnie pozostawiono na obserwacji.

Policjanci ustalili, że zarówno kierująca samochodem osobowym, jak i piesza były trzeźwe. Miejsce zdarzenia poddano oględzinom, a samochód zabezpieczono do dalszych czynności.

Policjanci kierując ruchem zadbali też o to, by odbywał się on w sposób bezpieczny.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Mieszkance Adamowa zatrzymano prawo jazdy. O dalszych konsekwencjach zadecyduje Sąd Rejonowy w Wolsztynie, gdzie przekazane zostaną materiały postępowania.

fot. Wolsztyn112.Info