Wolsztyn - Kolizja na rondzie - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Kolizja na rondzie

Data publikacji 19.04.2018

Kolizją zakończyło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na Rondzie Ofiar Katynia w Wolsztynie. W zdarzeniu uczestniczyli kierujący samochodem osobowym i TIR-em. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca ukarany został kilkusetzłotowym mandatem.

18.04.2018 r. ok. godz. 18:00 na Rondzie Ofiar Katynia w Wolsztynie doszło do zdarzenia z udziałem kierujących ciężarowym DAF-em i Fiatem Punto. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że kierowca pojazdu ciężarowego – 44-letni mieszkaniec Siedlca w następstwie nieustąpienia pierwszeństwa kierującej Fiatem 28-letniej mieszkance Obry, która znajdowała się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym doprowadził do zderzenia pojazdów.

Groźnie wyglądające zdarzenie, szczęśliwie nie pociągnęło za sobą poważniejszych konsekwencji. Uszkodzeniom uległy oba pojazdy, przy czym – co oczywiste – znacząco bardziej ucierpiało auto osobowe. Kierujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń i jak wykazało badanie, byli trzeźwi. Sprawcę ukarano 300-złotowym mandatem.

Policjanci po zakończonej interwencji odblokowali odcinek drogi, na której doszło do kolizji przywracając tym samym pełną płynność ruchu.