Wolsztyn - Policjanci poszukują sprawców kradzieży pieniędzy - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Policjanci poszukują sprawców kradzieży pieniędzy

Data publikacji 17.04.2018

Wizyta nieznajomych w mieszkaniu starszego małżeństwa w Wolsztynie zakończyła się kradzieżą kilku tysięcy złotych. Złodzieje wykorzystali moment nieuwagi i to, że portfel w którym znajdowały się pieniądze leżał na szafce. Sprawcom za dokonaną kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

16.04.2018 r. ok. godz. 13:00 do mieszkania starszego małżeństwa na ul. Słowackiego w Wolsztynie zadzwoniła nieznana kobieta prosząc o użyczenie kartki i długopisu. Nieznajoma – jak przekonywała swych rozmówców – przyszła w bardzo ważnej sprawie do ich sąsiadów, a ponieważ nie zastała ich na miejscu postanowiła zostawić im swój numer telefonu.

Wolsztynianie wpuścili kobietę do swego mieszkania, podali jej również kartkę i długopis o które prosiła. Podczas rozmowy nieznajoma powiedziała, że ktoś z rodziny sąsiadów trafił do szpitala, o czym miała ich zawiadomić. Po chwili kobieta opuściła mieszkanie.

Po zaledwie kilkunastu minutach nieznajoma wróciła do starszego małżeństwa. W tym czasie w mieszkaniu przebywał już tylko 82-letni mężczyzna. Kobieta poprosiła, by przez pewien czas mogła zaczekać na powrót sąsiadów. Podczas wizyty absorbowała uwagę mężczyzny chodząc po mieszkaniu i chwaląc wystrój poszczególnych pokoi, bądź  prosząc go o szklankę wody.

W pewnym momencie kobieta zaproponowała, by wyjść na balkon. Najprawdopodobniej wtedy do mieszkania, którego drzwi celowo nie zostały zamknięte na zamek wszedł wspólnik lub wspólniczka niechcianego gościa. Efektem tego okazała się kradzież 2.800 złotych z leżącego na meblach portfela.

Po krótkiej chwili kobieta opuściła mieszkanie i oddaliła się w nieznanym kierunku. Domownicy dopiero po kilku godzinach zorientowali się, jaki był prawdziwy cel wizyty nieznajomej kobiety i prawdopodobnie jej wspólnika lub wspólniczki.

Policjanci wszczęli w tej sprawie postepowanie przygotowawcze. Sprawcom kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policja kolejny raz apeluje o daleko idącą ostrożność, szczególnie pod adresem osób starszych, które najczęściej padają ofiarami oszustów. Najpewniejszym sposobem na to, by ustrzec się oszustwa lub kradzieży jest niewpuszczanie obcych do domu bądź mieszkania. W przypadku choćby najmniejszych wątpliwości należy kontaktować się z policjantami pod numerem 997.