Gościeszyn - Kierowały narkotyki i alkohol - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Gościeszyn - Kierowały narkotyki i alkohol

Data publikacji 22.01.2018

W nocy z soboty na niedzielę w Gościeszynie kierujący Oplem Astra mężczyzna zjechała z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce skierowano policjantów WRD, który zabezpieczy je na czas prowadzonych przez pozostałe służby działań. Mężczyzna z masywnym urazem klatki piersiowej trafił do szpitala w Wolsztynie, a następnie w Kościanie. Badania krwi mężczyzny wykazały obecność alkoholu i narkotyków w organizmie.

21.01.2018 r. ok.godz. 01:20 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczacą zdarzenia drogowego, do którego doszło w Gościeszynie. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący Oplem Astra młody męzczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia samochód został poważnie uszkodzony, a kierujący nim mężczyzna uwięziony w jego wnętrzu.

W tej sytuacji niezbędna okazała się interwencja strażaków PSP z Wolsztyna, którzy  rozpoczęli swoje działania natrychmiast po dotarciu na miejsce wypadku. Oswobodzony przez nich kierowca był nieprzytonmy, niewyczuwalne było również jego tętno. Prowadzona przez kilkadziesiąt minut reanimacja pozwoliła na przywrócenie mu funkcji życiowych. Mężczyzna przewieziony został najpierw do szpitala w Wolsztynie, a następnie w Kościanie. Lekarze zdiagnozowali u niego masywny uraz klatki piersiowej.

Pokrzywdzonym okazał się 20-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla. Od męzczyzny pobrano krew do badań. Na podsrtawie ich wyniku ustalono, że w organizmie dwudziestolatka znajdowało się 1, 38 promila alkoholu. Badanie potwierdziło też niestety, ze kierowca znajdował się pod wpływem narkotyków. Przeprowadzone pod tym kątem testy dały dodatnie wyniki w odniesieniu do marihuany, amfetaminy i metamfetaminy. W sprawie wszczete zostało postępowanie przygotowawcze.

fot. Wolsztyn 112 Info