Barchlin - Czołowe zderzenie Citroena i Hyundaia - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Barchlin - Czołowe zderzenie Citroena i Hyundaia

Data publikacji 10.01.2018

W poniedziałkowy wieczór w Barchlinie doszło do czołowego zderzenia Citroena Berlingo i Hyundaia i30. Uczestnicy zdarzenia przetransportowani zostali do szpitali w Kościanie i Wolsztynie. Jak ustalono kierujący Citroenem mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

08.01.2018 r. ok.godz. 19:00 na ul. Głównej w Barchlinie doszło do czołowego zderzenia Citroena Berlingo kierowanego przez 52-letniego mieszkańca tej miejscowości z Hyundaiem i30, którym poruszała się 24-letnia mieszkanka Włoszakowic.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przemęcie i Wydziału Ruchu Drogowego, skierowani na miejsce zdarzenia zaczezpieczyli je na czas działań prowadzonych  przez strażaków OSP z Bucza i Przemętu i JRG z Wolsztyna. Mundurowi przeprowadzili również oględziny pojazdów i samego miejsca zdarzenia oraz przeprowadzili rozmowy z osobami, które jako pierwsze znalazły się na miejscu zderzenia pojazdów. Na tej podstawie ustalono,  że kierujący Citroenem mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącą kobietą.

Oboje uczestnicy poddani zostali badaniu alkotestem. Wynik badania kobiety wskazał, że była trzeźwa. Niestety odmiennie przedstawiała się sytuacji kierowcy Citroena. W jego przypadku urządzenie wykazało stan po życiu alkoholu – 0,23 mg/l ( 0,48 promila).

Zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, którą zapewnili strażacy  oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego z Wielichowa i Wolsztyna. Oboje przetransportowani zostali do szpitali w Kościanie i Wolsztynie. Szczęśliwie obrażenia jakich doznali nie zagrażały ich życiu.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające, które prowadzi KPP w Wolsztynie. W jego trakcie ustalone będę okoliczności i przyczyna zdarzenia. Kierującemu Citroenem mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Odpowie on również za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności  lub grzywna.

fot. wolsztyn112.info