Siedlec - Nietrzeźwy wjechał do rowu - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Siedlec - Nietrzeźwy wjechał do rowu

Data publikacji 09.01.2018

O wyjątkowej nieodpowiedzialności można mówić w przypadku mieszkańca Świebodzina, który w ubiegły piątek w Siedlcu kierując Skodą Fabią stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

05.01.2018 r. ok.godz. 22:30 funkcjonariusze Posterunku Policji z Siedlca podjęli interwencję wobec kierującego Skodą Fabią 71-letniego mieszkańca Świebodzina. Powodem policyjnej interwencji było zaskakujące zachowanie kierowcy, który zamierzając wjechać na teren stacji paliw przy ul. Zbąszyńskiej minął zjazd i kilkadziesiąt metrów później skręcił w lewo kończąc jazdę w rowie.

Już pierwsze chwile rozmowy dały policjantom podstawy do podejrzeń, co było powodem zdarzenia. Mężczyzna poddany został badaniu alkotestem, które wykazało 0,96 mg/l (2,01 promila).

Policjanci ustalili, że kierowca wracając z zakrapianego alkoholem spotkania podczas włączania się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu na innym kierowcy. Zdarzenie szczęśliwie nie przełożyło się na spowodowanie zdarzenia drogowego. Niestety po chwili mężczyzna oraz jego trzeźwy pasażer  zakończyli jazdę w rowie. Kierowca, jak ustalono miał zamiar dotrzeć do oddalonego o ponad 30 kilometrów miejsca zamieszkania. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę, zatrzymali też jego prawo jazdy. Zarówno on jak i pasażer nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Podobnie, auto nie zostało znacząco uszkodzone.

Materiały sprawy trafią niebawem do sądu, który zadecyduje o sankcji. Mężczyzna musi liczyć się nawet z karą więzienia do 2 lat.