Wolsztyn - Znaleziony przez nastolatki portfel trafił do właścicielki - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Znaleziony przez nastolatki portfel trafił do właścicielki

Data publikacji 28.12.2017

W czwartkowe przedpołudnie do KPP w Wolsztynie zgłosiły się dwie młode mieszkanki Kopanicy informując, iż na parkingu przy ul. Wodnej znalazły portfel z zawartością różnego rodzaju kart i pieniędzy. Ponieważ w pobliżu nie było osoby, która swoim zachowaniem wskazywałaby na poszukiwanie cennej zguby nastolatki postanowiły przekazać ją Policji. Dzięki temu, że w portfelu poza gotówką znajdowała się też karta płatnicza, ustalenie właścicielki zguby nie sprawiło policjantom najmniejszego kłopotu …

28.12.2017 r. ok. godz. 10:00 do KPP w Wolsztynie zgłosiły się dwie mieszkanki Kopanicy – uczennica trzeciej klasy tamtejszego Gimnazjum oraz jej siostra, na co dzień studentka Politechniki Poznańskiej informując o znalezieniu portfelaJak relacjonowały uczciwe znalazczynie, portfel zauważyły na parkingu przy ul. Wodnej.  Po sprawdzeniu, co jest w środku okazało się, że znajdują się tam pieniądze oraz liczne karty.  Nastolatki postanowiły oddać zgubę policjantom z prośbą o przekazanie jej właścicielce.

Uczciwe znalazczynie przekazując portfel wraz z całą jego zawartością zaoszczędziły roztargnionej kobiecie wielu kłopotów. Poza oczywistą dolegliwością związaną z utratą kilkuset złotych równie dokuczliwa byłaby utrata karty płatniczej i ewentualne wykorzystanie jej przez nieuprawnione do tego osoby. Dzięki uczciwości znalazczyń kłopotów udało się uniknąć.

Policjanci zwrócili portfel jej właścicielce, która po tym, jak zorientowała się, że zgubiła swoją własność rozpoczęła jej poszukiwania na własną rękę. Kobieta nie kryła radości, kiedy mundurowi przekazali jej portfel z całą zawartością.

Nastolatki wykazały się postawą godną pochwały, którą z pewnością poza nimi samymi przekazać można rodzicom oraz nauczycielom ze szkoły w Kopanicy.