Obra - Policyjna Wigilia - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Obra - Policyjna Wigilia

Data publikacji 15.12.2017

W piątek w klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze przy wigilijnym stole spotkali się wolsztyńscy policjanci, pracownicy policji oraz zaproszeni goście. Wigilijne spotkanie, które na stałe weszło do kalendarza wolsztyńskich stróżów prawa jak zawsze było niepowtarzalną okazją do chwili refleksji, podzielenia się opłatkiem i wsłuchania w śpiew kolęd.

15.12.2017r. funkcjonariusze, pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz zaproszeni goście wzięli udział w organizowanym, jak co roku spotkaniu wigilijnym. Tegoroczne spotkanie było jtradycyjnie okazją, by przy wspólnym stole zasiadły osoby, które na co dzień ze względu na charakter służby i pracy nie mają możliwości na spotkanie w tak szerokim gronie. 
 
Wigilijny wieczór rozpoczął O. Józef Wcisło, który w imieniu własnym oraz Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie mł.insp. Roberta Bekiera powitał wszystkich  obecnych oraz przekazał życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
 
Nie zabrakło tradycyjnego  przełamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania - tradycji wrośniętych w polską kulturę od wieków. Serdeczne życzenia wszystkim obecnym przekazali zaproszeni na spotkanie przedstawiciele lokalnych samorządów reprezentowanych przez Starostę Wolsztyńskiego Pana Janusza Frąckowiaka, Zastępcę Burmistrza Wolsztyna Pana Tomasza Spiralskiego, Wójta Gminy Przemęt Panią Dorotę Gorzelniak, a także Wicewójta Gminy Siedlec Pana Hieronima Birka. Dla wszystkich obecnych - policjantów, pracowników Policji, emerytów oraz zaproszonych gości - był to niezwykle cenny czas radości i refleksji.