Żodyń - Policjanci zabezpieczyli skradzioną w Niemczech naczepę - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Żodyń - Policjanci zabezpieczyli skradzioną w Niemczech naczepę

Data publikacji 06.11.2017

Policjanci WRD podczas służby pełnionej w Żodyniu zwrócili uwagę na zaparkowaną tam od pewnego czasu naczepę. Ponieważ od kilku dni w jej pobliżu nie zauważyli żadnego ciągnika siodłowego postanowili sprawdzić kto jest jej właścicielem. Jak się okazało naczepa została skradziona na terenie Niemiec.

03.11.2017r. policjanci WRD podczas patrolu prowadzonego na terenie Żodynia zwrócili uwagę na zaparkowaną na jednym z parkingów naczepę. Zainteresowanie mundurowych okazało się w pełni uzasadnione ponieważ, jak się okazało stojąca od kilku dni naczepa pozbawiona była tablic rejestracyjnych.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych pozwoliło na ustalenie, ze naczepa figuruje  jaki skradziona na terenie Niemiec. Policjanci zabezpieczyli ją i przeprowadzili niezbędne czynności, w tym oględziny i przesłuchania osób mogących mieć wiedzę na temat pojazdu lub osób , które pozostawiły ją w tym właśnie miejscu.

Naczepa trafiła na parking strzeżony, skąd przekazana zostanie właścicielowi. Z policyjnych ustaleń wynika, że stała na parkingu co najmniej od 20 października.  

Osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy, bądź sprawców kradzieży proszone są o kontakt z wolsztyńską jednostką pod numerami telefonów 68 347 52 00 , 68 347 52 70 lub 997. Istotne mogą okazać się wszelkie szczegóły z 20 października lub wcześniej, na które zwróciły uwagę osoby znajdujące się w rejonie parkingu przy restauracji Baszta w Żodyniu. Policjanci zapewniają zgłaszającym anonimowość.