Obra - "Nietrzeźwa" kolizja - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Obra - "Nietrzeźwa" kolizja

Data publikacji 06.11.2017

Feralnie zakończyła się dla kierowcy Volkswagena spod Poznania jazda ulicami Obry. W minioną sobotę mężczyzna próbując uniknąć kolizji z ciągnikiem rolniczym wjechał do rowu. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci, kierujący ciągnikiem był nietrzeźwy.

04.11.2017r. ok. godz. 12:00 na drodze pomiędzy Obrą i Świętnem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem mieszkańca Świętna kierującego ciągnikiem rolniczym oraz kierowcy  Volkswagena – mieszkańca powiatu poznańskiego. Policjanci skierowani na miejsce przez dyżurnego ustalili, że bezpośrednią przyczyną kolizji było niewłaściwe zachowanie traktorzysty. 53-letni mężczyzna skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo na kierowcy auta osobowego, który rozpoczął jego wyprzedzanie. Kierujący Volkswagenem ratując się przed zderzeniem gwałtownie skręcił, przez co  zjechał z drogi i zakończył jazdę w przydrożnym rowie.

Kolizja szczęśliwie nie przełożyła się na obrażenia ciała jej uczestników. Policjanci już przy pierwszym kontakcie z uczestnikami zdarzenia zwrócili uwage na zachowanie kierującego ciągnikiem. Podejrzewając, że może znajdować się od wpływem alkoholu zbadali jego trzeźwość. Użyty do badania alkotest, wskazując wynik 0,66 mg/l potwierdzili przypuszczenia stróżów prawa.

Mężczyźnie udaremniono dalszą jazdę za kierownicą i zatrzymano prawo jazdy. Niebawem materiały sprawy trafią do wolsztyńskiego sądu. Kara, jaką może ponieść mężczyzna to nawet 2 lata więzienia.

fot. www.wolsztyn112.info